Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sajnos átsoroltak az egyetemem...

Kescot kérdése:

Sajnos átsoroltak az egyetememen állami fin. -ból önköltségesre. Fellebbezési esélyek?

Figyelt kérdés

Teljesítettem a kötelező (már 36) kreditet a 2 félév alatt, ám arról nem tudtam hogy a tanulmányi átlag alapján is szórnak.3 egész volt a rosta (nekem 2.97 volt az átlagom). Átolvastam a tanulmányi szervezeti és működési rendet, de a kötelező kreditszám mellett nem írták meg a bizonyos átlagot amit el kell érni. Ma augusztus 4-e van, a neptunon már kiírták a fizetési kötelezettséget de értesítőt még nem kaptam. Legjobb tudomásom szerint július 31-ig kötelezőek kiértesíteni a diákokat az átsorolásról.

A kérdésem a következő: fellebbezéskor ezeket figyelembe véve mennyire lehetne megtámadni, illetve még mit érdemes beírni a dokumentumba?



2015. aug. 4. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos fizetned kell, mert államin teljesíteni is kell. Aki nem tud, az nem való az adott szakra.
2015. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem írták meg a konkrét átlagot, vagy egyáltalán nem is írtak a szabályzatban átlagról? A konkrétat nem is fogják egy működési szabályzatban megírni, ugyanis félévenként változik. Külön kellene meghirdetni, elvileg a szabályzatban annak is benne kéne lennie, hogy hol és hogyan.

Ha ezek nem voltak leírva sehol - amit nagyon kétlek - akkor esetleg lenne esélyed ez alapján fellebbezni.


Ha nálatok július 31-ig kötelesek értesíteni, akkor szólhatsz ezért is, de amúgy én nem tudok ilyen határidőről. Amúgy is, az, hogy határidőn túl szóltak, a döntésen nem fog változtatni, legfeljebb elnézést kérnek.


Mindent összegezve: szerintem nem tudsz tenni semmit, a fellebbezésnek konkrét eljárási hiba esetén van jelentősége, mint pl. rosszul számolták ki az átlagodat. Egy ilyen esetben nem nagyon fogsz elérni semmit.

2015. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2015. aug. 4. 14:18
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Esélytelen. Aki képtelen 4.0 felett teljesíteni, az eleve nem való az adott szakra. Átbukdácsolt diplomások nem kellenek az országnak.
2015. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
sztem nem kéne lenezni senkit... szerintem próbáld meg, hogy nem volt feltuntetve sehol. mennyi a tandij es hány felev?
2015. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

"Esélytelen. Aki képtelen 4.0 felett teljesíteni, az eleve nem való az adott szakra. Átbukdácsolt diplomások nem kellenek az országnak."

De imádom az ilyen okoskákat, azt sem tudja, milyen szakról van szó, sőt, megkockáztatom, hogy felsőoktatásba életében nem járt, de azért megmondja a tutit. Az átbukdácsolás meg 2.0-s átlag, talán az kicsit merész kijelentés, hogy 4.0 alatt az ember bukdácsol.

2015. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Annyira nem jártam felsőoktatásba, hogy két szakot végeztem el egyszerre, összesen kettő darab négyest és egy kettest sikerült összeszednem, minden más tárgyam ötös lett, az államvizsgámat is beleértve. Igenis tartom magam ahhoz, hogy aki nem képes négyes-ötös átlagot hozni, és azzal védekezik, hogy az ő szakján nem lehet jobbat, az egyszerűen inkompetens a saját területén. Műszaki, természettudományi, akármilyen szakon is lehet jelesre vizsgázni, ha valaki kiemelkedő kompetenciával bír az adott tárgyak terén. Minden más csak kifogáskeresés, és/vagy lustaság.
2015. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: azért én kíváncsi lennék, milyen szakok voltak azok.
2015. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Saavedro ***** válasza:
100%

"akármilyen szakon is lehet jelesre vizsgázni, ha valaki kiemelkedő kompetenciával bír az adott tárgyak terén. Minden más csak kifogáskeresés, és/vagy lustaság."


Jó kis önellentmondás, szépen tökön lőtted magad. De pl. nézzünk meg egy orvosi egyetemet, már ott elbukik ez az egész teória.

2015. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!