Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a nyíregyházi gimnázi...

Milyenek a nyíregyházi gimnáziumok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre kell felvételiznem középiskolába, most leszek nyolcadikos. Azt már végleg eldöntöttem, hogy gimnáziumba szeretnék menni. Tudnátok nekem pár mondatot írni a nyíregyházi/környékbeli gimnáziumokról? (Arany, Kossuth, Vasvári, Kölcsey, Krúdy, Korányi, Szent István, Zay, Szent Imre, Zrínyi, Waldorf, Eötvös)

A másik kérdésem, hogy melyiket ajánlanátok? Érdekel olyan emberek véleménye is, akik tisztábban látják a helyzetemet. Visszahúzódó vagyok, nem szeretem ha figyelnek rám, nagyon kevés emberrel jövök ki, és azt hiszem egy picit elvont is vagyok... Az átlagom 4,5 körül van, de ez még mellékes, még javíthatok, és fogok is. Érdekel a földrajz, a fizika, a média, szeretek nyelveket tanulni, más sajnos egyáltalán nem érdekel. A színvonal nem a legfontosabb, mert szerintem jó tanulónak bárhol lehet lenni.

Hozzáteszem, hogy még csak érdeklődöm, nem szeretnék azonnal dönteni, van még egy kis időm, csupán érdekelnek a vélemények.

Köszönöm a válaszokat előre is. :)



2015. aug. 7. 19:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kihagytam hogy szeretem a történelmet is. :)
2015. aug. 7. 19:54
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Aranyba jártam. Nekem semmi problémám nem volt az iskolával, nem a legerősebb iskola, de kell tanulni és a tanárok is elég jók, segítőkészek, kozvetlenek. Amikor én felvételiztem (4 eve), akkor elég volt 4.0 körüli átlag is. Most sajnos n tudom mi a helyzet. A színvonal azóta emelkedett ez biztos. A nyelvre nagy hangsúlyt fordítanak és leginkább humán beállítottságú iskola ez. Mostanában a sportnak is nagy szerepe van, tesis osztály is indul/indult az utóbbi 1-2 évben talán. Ha van még kerdesed esetleg, orj nyugodtan! :)
2015. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm zays, igazából jelenleg 2 szak van az iskolában. Egészségügy és informatika. Egészségüggyel tudsz maradni érettségi után 2 évig még, informatikával nem. Szerintem azt nem is nagyon erőltetik ott. Szóval inkább egészségügyi iskola. Nem kell központi felvételit írni (azóta lehet, hogy kell) és egy 4-es átlag simán elég. De ahogy olvasom a leírást, ez nem a te iskolád, inkább kémián, biológián és mindenféle egészségügyi tárgyon van a hangsúly.
2015. aug. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. :) #2-es, szerintem sem, azt hittem az is gimnázium... :/
2015. aug. 15. 09:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Vasváris vagyok, imádom, csak ajánlani tudom!

Jók a tanárok, a közösség, a színvonal, minden.

De szerintem neked Kossuth- média tagozata lenne jó.

Szintén jó iskola, legalábbis tesóm szerette, ő járt oda. De ugye egyházi, tehát vannak ezzel szemben kötelezettségek, amiket meg kell szokni, ha nem túl vallásos az ember, de szerintem nem nagy áldozat.

2015. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, a Vasvárin eddig is gondolkodtam. Azt hiszem már eldöntöttem magamban az első hármat.
2015. aug. 25. 16:12
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Krúdy: Nyíregyháza legjobb sulija országos szinten a 11. (Erősen függ, hogy milyen tanárokat kapsz. Nah ha földrajz érdekel, akkor NE ide jelentkezz)

Zrínyi: Nyelvoktatás a legjobb!

Vasvári: amióta új az igazgatója, emelkedett a szinvonal

Eötvös: ismerőseim gyűlölték, szószerint menekültek onnan, el a pitsába.

Waldorf: fizetni kell, és nem is a legjobb.

Kölcsey: oda fizetni kell, ha be akarsz jutni (ha nem vagy gazdag es szép kerüld !!!)

2015. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előzőhöz hozzátenném hogy a Vasváriba is elég jó a nyelvoktatás , és a Szent Imrébe sem lebecsülendő mert nagyon jó! egy osztálytársam ott tanult 1 évet a nyelv miatt csak és utána jött át hozzánk és nagyon jól megalapozta neki az angolját úgy hogy már a nyelvvizsga is megvan
2015. szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A Waldorf-on, Kölcsey-n és Zay-n egyáltalán nem is gondolkodok, csak érdekel minden suliról a véleményetek. Már eldöntöttem magamban egy kis rangsort, hogy miket jelölök meg, de ettől függetlenül még várom a válaszokat. :)
2015. szept. 3. 13:54
 10/13 anonim válasza:
Drága 7-es válaszoló! Mond már meg nekem, hogy honnan veszed, hogy a Kölcseybe fizetni kell hogy bejussál?? Az egy igenis jó suli, és nem, nem kell szépnek lenni és fizetni hogy bejuss.
2015. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!