Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelentenek a szabadon...

Mit jelentenek a szabadon választható tárgyak (ELTE-TKK)?

Figyelt kérdés
Az ELTE-re fogok járni osztatlan tanárképzésre és azt olvastam, hogy 16 kredit értékben kell teljesítenem szabadon választható tárgyakat. Ez mit jelent pontosan? Bármilyen kurzusra járhatok? Ha előadásra fogok akkor ugyanúgy kell vizsgáznom vizsgaidőszakban, mintha kötelező tantárgyam lenne? Inkább szemináriumot érdemes választani? Valaki tudna segíteni ebben? Előre is köszönöm! :)

2015. aug. 7. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan tárgyak amik nem kapcsolódnak a szakodhoz feltétlen, de hasznosak lehetnek a műveltségedhez. Ezekből kell választanod és persze nem akármelyik szak akármelyik tárgya lehet, hanem ez is meg van szabva. Például tanulsz egy félévig mondjuk filozófiát (persze csak általánosságban bevezetnek az alapjaiba). És igen, van belőle ZH és vizsga is. Különben miért kapnál érte kreditet? Amikor annak idején főiskolás voltam, akkor az ilyenek előadások voltak, mert ugye több szakról is akarják hallgatni, így elég sokan jelentkeznek.
2015. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bár lehet, hogy vizsga nincs is belőle feltétlen, mert most rémlik, hogy csak ZH-kaz írtam belőlük, aztán kaptam aláírást vagy jegyet.
2015. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző válaszolót kiegészítem annyival,hogy bármit elfogadnak szabadon választhatónak,ami a te szakodon nem kötelező,vagy kötvál. Persze ki is vannak írva külön szabadon választható tárgyak,de ha te elvégzed a fizikusoknak kiírt kvantummechanikát (ami nekik kötelező),akkor azt is el tudod fogadtatni szabadon választhatónak,de általában szabválnak valami könnyű tárgyat szokás választani és az se hátrány,ha érdekel.(megjegyzem,hogy nagyon sok "ingyenkredit" van szabváloknál,ami azt jelenti,hogy csak nagyon minimális felkészülés kell a 2eshez,vagy az 5öshöz,ezekre nagyon hamar betelik a kiírt létszám)
2015. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!