Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumi pályázattal kapcsol...

Kollégiumi pályázattal kapcsolatos problémák?

Figyelt kérdés

A suli a lakóhelyemtől kb 190 km-re lesz. Suli mellett dolgozok is, amúgy levelezőn tanulnék. Én még otthon lakok anyukámmal.


Na már most egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy eltartott vagyok vagy önfenntartó. Közüzemi számla nem nagyon van a nevemen csak a telefonom és az internet. Ezen kívül adok pénzt anyának rezsibe, vagy ő ad számlát, hogy fizessem be(vagy odaadja a pénzt is, de ez már részlet kérdés).


A másik, hogy van olyan kérdés, hogy egyik szülője elhunyt. Én apámat több mint 10 éve azt se tudom, hogy él-e vagy sem. Valószínűleg valahol hajléktalanként tengődik. Ha nincs halotti anyakönyvi kivonat akkor még élőnek kell tekinteni szerintetek? Mert nem jött a rendőrség, hogy azonosítsuk a holttestét.


A harmadik gondom, pedig a mellékleteknél van. Kell lakcímet igazolni, hogy hányan vagyunk oda bejelentve. Arra elég ha lefényképezem az én és anyukám lakcímkártyáját?

Meg kell csatolni orvosi igazolást is, ha valamilyen októl kezelés alatt állok, de nekem ilyen sincs. Akkor kérjek háziorvostól egy olyan igazolást, hogy semmilyen gyógykezelés alatt nem állok vagy hagyhatom figyelmen kívül ezt a részt?


2015. aug. 10. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
levelezőn jogosult vagy egyáltalán kollégiumra????
2015. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt írták, hogy akit felvettek oda legyen nappalis vagy levelezős jogosult a kollégiumi elhelyezésre. Ez alapján legalábbis én azt gondolom:


„Érvényes pályázatot nyújthat be, aki az Egyetemre felvételt nyert, illetve az Egyetemmel hallgatói jogviszonyban áll (továbbiakban: hallgató), függetlenül attól, hogy milyen képzési szakra, milyen tanulmányi rend szerint nyújtotta be felvételi kérelmét vagy létesített az Egyetemmel hallgatói jogviszonyt.”

2015. aug. 10. 14:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen jó a megfogalmazásod. Akit felvettek az egyetemre, nem jogosult kollégiumi elhelyezésre, hanem jogosult pályázni kollégiumi elhelyezésre. Az nem ugyanaz. Tehát pályázhatsz, de... Mivel nem a saját lakásodban (vagy albérletben) egyedül élsz, ezért eltartott vagy, akkor is, ha dolgozol. Hisz magadat nem te tartod el egyedül, és gyereked sincs, akit eltarts. Amíg nincs halotti anyakönyvi kivonat, addig apád hivatalosan él. Ez már két olyan dolog, ami jelentősen rontja a felvételi esélyed. A lakcímkártyák lefényképezése nem bizonyíték, hisz emellett a két kártya mellett még akár 10 másik lakcímkártya is ki lehet adva arra a címre. Hatósági igazolás kell. Pl. kormányablaknál biztos tudnak igazolást kiállítani neked, hogy hányan laknak adott címen. A betegséget kell igazolni, a gyógyszerekre költött pénzt, nem azt, hogy egészséges vagy, az ismét csak plussz pontok hiányát hozza neked, azt a részt hagyd figyelmen kívül. Az első válaszra visszatérve pedig, igen, az tuti, hogy pályázhatsz, de őszintén, én még nem hallottam olyan levelező hallgatóról, aki kollégiumi elhelyezést kapott volna. Itt Szegeden szállókon szoktak megszállni, meg olyan albérletekbe betársulni, ahol kevés pénzért engedik, hogy egy éjszakát ott aludj. És a 190 km sem sok a kollégiumi felvételt tekintve, ráadásul plussz pontod sem nagyon van. Szerintem sürgősen kezdj el más lehetőség után is nézni, ne csak a kollégiumba pályázz.
2015. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is legelőször arra gondoltam, hogy keresek először egy olcsóbb panziót, ahol a konz. hét alatt tudok lakni, később ha már megismertem a csoporttáraimat és valaki lakik majd a városban albérletben akkor betársulnék hozzá, ha az úgy olcsóbb lesz(kb 30 ezer forint lesz az a hét lakhatással és utazással együtt). Aztán tanácsolták, hogy próbáljam meg a kollégiumot.


De ezek szerint teljesen felesleges beadni a pályázatot.

2015. aug. 10. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmi nem fölösleges, beadod, meglátod, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni

nálunk se kolisok a levelezősök, de ha nálatok ez engedélyezve van akkor biztos nem poénból írták be a feltételek közé

mindenképp megpróbálnám


a többi kérdésedre kapott válasszal pedig egyetértek, így van ahogy a hosszú választ író mondja

2015. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Végül kaptam lakcímigazolást, mert nem én vagyok a tulajdonos...

Úgyhogy lehet hanyagolni fogom ezt a kollégiumot.

2015. aug. 11. 14:03
 7/10 A kérdező kommentje:
na nem kaptam igazolást
2015. aug. 11. 14:03
 8/10 anonim ***** válasza:

ez baromság, én is mindig megkaptam, ha csak anyunak adták volna oda elég baj lett volna


mármint nem feléd irányul ez, hanem csesszék meg ilyen nincs hogy nem adják ki ha ott laksz

2015. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a kollégiumoknak van vendégszobája, ott szokták fogadni a levelezősöket arra a pár napra.
2015. aug. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az ügyintéző azt mondta, hogy mivel nem az én nevemen van a lakás(hiába lakok ott születésem óta) nem adhat ki ilyen információt. De nem értem miért nem lehet kiadni egy igazolást, hogy ott lakok x emberrel.
2015. aug. 12. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!