Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahhoz, hogy az egyetemre az...

Ahhoz, hogy az egyetemre az angol szakra (anglisztikára) menjél kell tudni az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hog kell tudni tökéletesen?Esetleg nyelvvizsga nélkül nem is felvételizhetek?
2010. márc. 9. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Emelt szintű angol érettségit kell tenned, ez az előfeltétele a bejutásnak!
2010. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott már nics idő nyelvtanulsára, nem arról szól a szak, hogy megtanítják a nyelvet. Alapból úgy veszik, hogy neked ezt tudnod kell - ergo ha sikerül is bejutnod, nem fogod tudni tartani a lépést, hamar kipotyogsz. Ha nem vagy közép és felsőfok között, akkor felejtsd el, legalábbis addig, amíg nem hozod fel magad erre a szintre.
2010. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
igen kell. sok tantárgyat eleve angolul is tanítanak,tehát ha nem tudsz angolul esélyed sincs.
2010. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hülyén hangzik,de azért megkérdezem.Hol lehetne megtanulni angolul?Társalgó szinten?A cheat-tel meglehet tanulni?
2010. márc. 9. 12:50
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Például az iskolában, ahol tanul az ember. De akár interneten, tanfolyamon, magántanárnál stb.
2010. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

"Lehet hogy hülyén hangzik,de azért megkérdezem."


Tényleg iszonyat hülyén hangzik az egész, mert tisztán látszik, hogy te még magyarul sem beszélsz rendesen.


"Hol lehetne megtanulni angolul?"


Iskola vagy magántanár, és sok-sok otthoni munka.


"Társalgó szinten?"


Olyan nincs, hogy társalgó szint. A társalgási szint, - amire gondolsz -, nem elég ahhoz, hogy bejuss angol szakra. Társalgási szint alatt azt kell érteni, amikor egyszerű, mindennapi szituációkat kezelni tudsz egy adott nyelven. Kb. az alapfoknak felel meg, az angol szakhoz azonan legalább egy erős középfok kell, de inkább felső.


"A cheat-tel meglehet tanulni?"


Mármint arra gondolsz, hogy csalnál (cheat = csalás, csalni)? Gyanítom, chat-et akartál írni... A válasz: nem, nem lehet, mert az emelt szintű érettségin nagyságrendekkel többek kérnek vissza egy "Hello! How are you? - Thanks, fine."-nál.

2010. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

angolul tanulni? ez a kérdés még akkor is fura ha vidéki vagy. itt Bp-n kb minden második utcában bele lehet futni egy angol tanár vagy nyelvsuli hirdetésébe.

+ érdemes angolul tanulni, szóval sztem kezdd el..

2010. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Jársz te iskolába? Hány éves vagy? Minden középiskolában legalább egy nyelvet kötelező tanulni. Nem értem, hogy merül fel az, hogy hol lehet angolul tanulni... Vagy az iskolában nyelvórán, vagy nyelviskolában, vagy magántanárnál.
2010. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tanítani tanítják i s és tudok egy kicsit és meg is értem nagyjából ,csak montatokat nemtok összerakni.



Chat-et akartam írni!

2010. márc. 9. 14:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanuljál többet. Az anglisztikára még gyúrnod kell. Nálunk olyanok buktat alapvizsgán az első év végén, akik hosszú hónapokat töltöttek kint Angliában.
2010. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!