Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanítanak a hittanon?

Mit tanítanak a hittanon?

Figyelt kérdés
Sose jártam hittanra régen, nem is akartam, nem is akarnék most se, DE érdekelne, hogy mi zajlik ott, a nemrég bevezetett kötelező hittanórán :) A bibliát tanítják? Szent szövegeket, miséket? Vagy mindenféle vallásról vegyesen(pl buddhizmus, kereszténység, hinduizmus, iszlám, stb.) úgy általában? Hogy fogadják a gyerekek és a szülők? Pap tartja vagy tanár? Milyen a hangulata? Általános vélemények és személyes tapasztalatok is érdekelnek, jöhet minden!

2015. aug. 27. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A hittanóra fölösleges, hiszen a hitet nem lehet tanítani (ahogy volt osztályfőnököm mondta).

Bár még sosem voltam olyan órán, ahol hitet "akartak" tanítani (szerencsére), de én úgy gondolom valami vallásos tanár szokta tartani az ilyen órákat. És a hittanulás ellenére sokkal vallásosabb vagyok, mint azok a volt osztálytársaim, akik jártak ilyen órákra. Illetve szerintem ezen órákon katolikus vallásosságra próbálják nevelni a gyerekeket. Nagyon semmi eredménnyel.

Szóval a hittanóra fölösleges, akár lehet tanítani a hitet, akár nem. És ha már hitről van szó, akkor írok egy ide illő, mégis vallásos mondást: "Nagy az Isten állatkertje. Csak alacsony a (tapasztalataim szerint nincs is) a kerítés..."

2015. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!