Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány bukott kredit után...

Hány bukott kredit után tanácsolnak el az egyetemekről?

Figyelt kérdés
Családi tragédia miatt nem tudtam a tanulásra összpontosítani. Tudom, ez nem lehet mentség, egy félévben 14 kreditet buktam. Van valamilyen határ, amit átlépve kirúgnak az egyetemről?

2015. aug. 28. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Két dologra ügyelj:

- amiket most nem teljesítettél mielőbb pótold

- legyen meg az előírt min. Kredited 4 félév alatt mert államiról fizetősre kerülhetsz át


Tanulmányozd a tvsz-t, minden suli honlapján fenn van a sajátja. Tvsz= tanulmányi és vizsga szabályzat.

2015. aug. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában 2 félév alatt legalább egy félévnyit kell teljesíteni (30kr). De dékáni stb méltányossági kérelem szerintem indokolt lehet egyébként is.
2015. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor bocsátanak el, ha 6 sikertelen vizsgád volt 1 tárgyból, vagy a képzési idő kétszerese alatt sem szerzed meg a végbizonyítványt. Pár bukott kreditért nem fognak, az csak neked rossz, mert lassabban végzel.


Ha államin vagy, átsorolhatnak önköltségesre, ha nincs meg a 30 kredited 2 félév alatt, vagy a meghatározott érték alatt van az átlagod. Szóval ebből a szempontból azért érhet hátrány.

2015. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!