Ez így megérte?

Figyelt kérdés

Ebben az évben mentem át egy gimnáziumba,egy rettentően pocsék szakközépből,ahol kaptam volna ugye szakmát és állítólag érettségit is,de lehetetlennek tartottam,mert a tanárok soha nem adták le az anyagot az órán...

Tegnap volt az első nap,(megint 9.be járok,mivel a szakközépbe kb annyit tanultunk,hogy kapaszkodni se tudtam volna állítólag az itteni 10.esek anyagán)és ugye az ofő elmondta,hogy főiskolára,egyetemre készít fel ,mivel ez gimnázium stb stb.Kérdezett pár embert milyen tovább tanulási szándékai vannak,viszont nekem csak az érettségi kéne amit csak gimnáziumba tudok megszerezni(lehet hogy csak 1 szakközépbe jártam,általánosítok stb,de nekem elég volt).Minimum 1 OKJs képzésre szeretnék majd menni érettségi után,de lehet hogy 2 is...

Szerintetek megérte átjönnöm a gimnáziumba,ahol kb naponta 10-11 később akár 13.óránk is lesz majd,csak azért,hogy normálisan felkészítsen majd az érettségire?

Válaszokat előre köszi.



2015. szept. 2. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez így nagy butaság volt. Ha szakmát akarsz, akkor tipikusan jobb, ha szakközépbe mész. A szakközépbe is van érettségi, főleg ha az okj arra épül! Szakközépben is van lehetőség emelt érettségire jelentkezni, akár fakultációt is indítanak ha van elég jelentkező. Sőt szakközépből is mennek egyetemre rendszeresen.

Így is, úgy-is meg lett volna az érettségi. Most már mindegy, végezd el szépen ezt a gimnáziumot, még egyetemre is kerülhetsz, addig még van idő.

2015. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon nem szerettem oda járni,rossz volt a társaság,sok volt a drogos,a tanári kar jellemezhetetlen,ráadásul szörnyen drága volt,legalább is a családunknak..(65ezer/év+könyvek stb)...

Az is zavar,hogy még 4 évet gimnáziumban töltök,ami nem lenne gond,mert sokkal színvonalasbbnak tűnik,és a hírneve is jobb,viszont a sulin kívül szinte már semmi "szociális életem"nem lesz,mert sokáig kell bent ülni,40 percnyire lakok busszal,ma is fél 7-re voltam itthon...

2015. szept. 2. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolákból is vannak jók, pl. a Puskás, de ott ugyanúgy sokat kell tanulni, mint egy gimnáziumban.

Szerintem megéri, mert könnyebben tudsz boldogulni majd a felsőoktatásban és az érettségid is jobb lesz, mert jobban felkészít rá.

Manapság már nem nagyon éri meg OKJ-ra menni mert a legtöbb nem ér semmit és pénzlehúzás, ami meg normális az meg ugyanúgy 1-2 év mint egy felsőoktatási szakképzés egy főiskolán, pl. a pincér vagy az asztalos képzés, érettségivel meg úgyse mész semmire se itthon se külföldön, maximum gyárban robotolhatsz szalag mellett. Igaz az előbb említett 2 szakmához nem kell érettségi (pincér, asztalos), de 18 éves korodig tanköteles vagy, szóval ha másodikban ha úgy érzed, hogy nagyon nem megy a gimi akkor válthatsz valami szakmára, aztán még az is lehet, hogy teljesen jó érettségid lesz, és lesz olyan alapszak vagy szakképzés ami megtetszik. Szerintem szellemileg nagyon visszamaradottnak kell lenni ahhoz, hogy egy gimnáziumot ne tudjon valaki elvégezni, és egy kettest ne tudjon összekaparni még a legutáltabb tantárgyakból is, ott inkább a lustaság a probléma.

2015. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Mindenképpen szakmát akarok tanulni,mert ha Magyarországon nem is,de más országokban ezzel szeretnék majd elhelyezkedni,foglalkozni,és mivel az iskola nagyon nem az én helyem,meg a tanulás sem annyira,mert jó oké,érettségi már szinte tényleg alap dolog,azt természetesen lerakom.Viszont főiskolára,egyetemre nem készülök mert lehet megvan hozzá az eszem,de lusta vagyok,és kiskorom óta nyomasztónak találtam azokat a sulikat,ahova jártam...
2015. szept. 3. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!