Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy járnák a lehető legjobban...

Hogy járnák a lehető legjobban a jövőt illetően?

Figyelt kérdés

Skóciában szeretnék egyetemre menni, most vagyok végzős, de a szüleim azt mondják, nem mehetek mert egy részt nincs rá pénzünk, másrészt pedig nem tartanak elég érettnek ahhoz, hogy egyedül éljek messze innen.

Én elfogadtam a véleményüket, én is félek, hogy kint magamra lennék utalva stb., viszont az meg tény, hogy itthon semmiképp nem akarok diplomát szerezni, mert nem látom értelmét (mindkét bátyám rendelkezik diplomával és nem sokat értek vele...)


Bocsi a hosszú bevezetésért. A lényeg, hogy gondolkoztam azon, hogy halasztok 1 évet, addig dolgozok meg közben kimennék többször is felmérni az országot meg ilyesmi. Teljesíteném a követelményeket, amiket kérnek.

Viszont felvetődött bennem a lehetőség, hogy levelezőn elkezdjem az egyetemet, esetleg nappalin, és akkor 1 félév után halasztanák.

Nem tudom, mivel járnák jobban?



2015. szept. 6. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A magyarországi diplomák egy része nem azért értéktelen és haszontalan, mert Magyarországon "adták ki" őket, hanem azért, mert olyan (alap)szakok teljesítéséért kapták az emberkék, amikkel önmagában semmire sem mennek.

Skóciában is vannak olyan szakok - gondolom én - amikkel semmire nem mész önmagában. Tehát ne vetítsd rá az egész országra azt, amit egyes szakokra kéne.

2015. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Imádom az olyan okoskodó embereket, akik mindig mindent jobban tudnak de persze nem a kérdésre válaszolnak.


Egyébként az angol szakon itthon NEM tudnák mit kezdeni (kiv. tanár), ellenben odakint elhelyezkedhetek kiadóknál, ill. Műfordító is lehetek angol francia párosítással. Azzal tisztában vagyok hogy itthon legfeljebb angol-magyar, plusz francia-magyar párosítással talán lehetek műfordító, de véleményem szerint ahhoz rendkívül nagyfokú nyelvismeret szükséges, mert amit egy angol elmond egyfelekeppen, azt a magyar tudja öt féle módon mondani, ami miatt tényleg csodás a nyelvünk, de sajnos nem vagyok olyan elvetemült, hogy ezt akartam tanulni.

2015. szept. 6. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem okoskodtam, csak az egyik megállapításodat, amit Te fűztél a kérdésedhez, azt egészítettem ki. Gondoltam, ez is segítség lehet, mivel Te semmi konkrét szakot nem írtál, csak egyszerűen kjelentetted, hogy nem látod értelmét itthon megszerezni a diplomát. Én csak erre reflektáltam. Most a válaszodban részletesen leírtad, hogy jelen esetben melyiket nem tartod érdemesnek itthon. Így már tudjuk, milyen szak, így már van alapja annak, hogy valaki tanácsot adjon.

Az ország felmérése alatt egyébként mit értesz?

Szerintem egyébként felesleges 1 félévet megcsinálnod akkor, ha biztos vagy benne, hogy nem akarsz itthon tanulni. De ha biztosítékot akarsz (mert ki tudja, hogy mi jön közbe mondjuk, ami miatt itthon kell majd maradnod), akkor érdemes belekezdeni magyarhonban.

2015. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!