Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezedtek a tantárg...

Mennyivel nehezedtek a tantárgyak '80-'90 óta, illetve miért van sokkal több tanítási órájuk a mai fiataloknak?

Figyelt kérdés
Itt most gondolok az általános-és középiskolákra is egyaránt. Lényegében azért tettem fel ezt a kérdést, mert mint tudjuk nagyon megemelkedtek az óraszámok (általános iskolában, felsőben átlagosan minden nap 6 tanítási óra, középiskolában átlagosan minden nap 7-8 tanítási óra), a mai diákoknak sokkal több órájuk van naponta (ezáltal sokkal többet is kell tanulniuk), mint mondjuk egy generációval ezelőtt. Nem értem, hogy mi tudott ennyire megváltozni 10-20-30 év alatt.

2015. szept. 12. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem nehezedtek, könnyebbek lettek. Ez a probléma. Alacsonyodott a színvonal, alacsonyodtak az elvárások. Régebben sokkal többet vártak el a diákoktól, sokkal töményebb volt a tananyag. Hogy miért van több óra mégis? Heti 5 óra testnevelés, hogy egyet mondjak, multimédiás, informatikai tárgyak nagyobb térhódítása, és sok olyan óra, ami régen egyáltalán nem volt. Nem nehezedtek a tárgyak, szó sincs róla. Csak több van belőlük.
2015. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nincs igaza az előttem válaszolónak. Tipikus bezzeg az én időmben effektussal találkozhatunk. El akarja hitetni magával, hogy azért nem ért el mindent, amit akart, mert neki nehezebb volt, mint a mai fiataloknak. Önámítás.

Amúgy meg nehezebb. Sokkal fontosabbak a nyelvek. Ha két idegennyelven nem beszélsz egy jó középszinten, akkor nem sokra viheted. Persze attól függ, mi a munkád, de lassan már három nyelv is kell. Aztán ott az informatika. Alapismereteket mindenkitől elvárjál. Ez is új. De matekból is olyat várnak már el középsuliban, amit régebben még csak egyetemen.

2015. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen a matekkal kapcsolatban:

Sok olyan anyagot vesznek középiskolában, amire már a mostani szülők nem is emlékeznek, valószínűleg azért, mert nem is tanulták...

2015. szept. 14. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Kedves #2, először is, 21 éves vagyok, szóval a "bezzeg az én időmben" elméleted vakvágányra futott :D Egyszerűen látom, hogy manapság mit várnak el egy diáktól, és állítom, hogy messze nem annyit, mint régebben.

Matematikából olyasmit tanítanak középsuliban, amit régen csak egyetemen? Tanult az előző generáció differenciálszámítást, amit manapság emelt matekon mondnak legfeljebb el.

De a fő eltérést nem a tananyagban kell keresni, hanem az oktatásban. Manapság elrugdossák az ember az érettségiig,a leadott anyag töredékét kell csak tudni ahhoz, hogy teljesíts. Régen szigorúbban vették a számonkérést, amit le/feladtak, azt meg kellett tanulni, legyen szó fizikáról, irodalomról, matekról. Nem volt ilyen mértékű engedékenység, mint mostanában.

2015. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért abban is van valami, amit az előbbi (#4) válaszoló írt. Tényleg nincs az a színvonal, ami régen volt, keménymarkú, férfi tanároknál. Én emlékszem, általánosban 2 férfi tanár tanított engem (kémia, biológia az egyik, a másik pedig informatika volt, de ez eléggé mellékes). Kemény volt, középsuliba már úgy mentem, hogy kémiából és biológiából megvolt a biztos alapom, ha nem több (minden órán feleltetett, azóta talán nem is volt ehhez hasonló, sűrű számonkérés). Középiskolában sajnos már gyenge férfi tanáraim voltak (fizika, töri, földrajz). Egy tanárnő is lehet olyan, mint egy tanár úr, de szerintem sokkal ritkább. Lényeg az, hogy a színvonal csökkenés okát az egyre kisebb számban előforduló férfi tanároknál kell keresni.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy a tananyag pl. matekból (de mondhattam volna itt bármelyik másik tantárgyat) kevesebb vagy ugyanannyi, mint régen. Az, hogy mondtál egy anyagrészt, ami pont ennek az ellenkezőjét állítja, attól még nem fogja bebizonyítani.

2015. szept. 14. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!