Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Motesszori iskolak/ovik....

Motesszori iskolak/ovik. Milyenek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elmeletben nagyon jok, de a gyakorlatban is az-e, vagy pedagogus fuggo???


A waldorf is pedagogusfuggo, hallottam mar "erdekes" dolgokat, anyukak vissza is tertek az allami oktatashoz.

En feltem a gyerekeimet, hogy elhulyulnek, mert a kornyezetukben levok is eleg...mondjuk igy: "erzelmileg fejletlenek". A tanarok meg szemethunynak, hogy a szunetben a nagyok kincsoljak nemcsak egymast, de az elsosoket kifejezetten! Aztan rendesen le is terhelik oket, es hat nem a legkreativabb az oktatas, valjuk be!



A sima ovikban is kb az van: "megharapott, harapd vissza". Szoval, ha valaki ralep a gyerekem labara, agresszivan visszatapossa. Pedig mi nem erre neveljuk es nem akarom, hogy ilyenne valjon.


(Waldorf iskolarol is hallottam mar, hogy szunetben kilogattak egy gyereket az emeletrol, es azt is hallottam, hogy ott is vannak helyek, ahol kikozositenek a tanar beleegyezesevel)


Motessori intezmenyekrol meg semmit sem hallottam, latom, hogy pestkornyekere koncentralonak.

Valakinek jar Motessoriba a gyereke???



#iskola #montessori ovoda
2015. szept. 13. 00:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden pedagógusfüggő. Nincs hibátlan hely. Mi waldorfot választottunk. Azon belül is olyat, ahol az óvónéni lelkünkhöz közel áll. De nem hiszem,hogy minden waldorf jó. Ahogy azt sem hogy minden montessori jó. Abban hiszek,hogy mindenkinek meg van az a hely, ahol neki és a családjának jó. Ezért kell sok helyet végignézni és a szívedre hallgatni.
2015. szept. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!