Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinfó-hallgatók, tudnátok...

Mérnökinfó-hallgatók, tudnátok nekem mondani valamit, amit jobb lenne előre elsajátítanom?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy volt-e valami olyan dolog, amit úgy éreztetek, hogy mennyivel jobb lett volna előre megtanulni, vagy mik azok a dolgok, amikben nem szoktak elég jók lenni a diákok?

Olyan példákat várok, hogy milyen jó lett volna úgy odamenni, hogy mondjuk már vannak c++/c# alapjaitok, jobban ráhajtotok egy tantárgyra, nagyobb szerelési tapasztalataitok lennének, stb.

Én a BME-re szeretnék bekerülni, de gondolom sok a közös vonás a többi egyetem mérnökinfó szakával is.

Köszönöm szépen előre is! :)



2015. szept. 16. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Miskolciról vannak tapasztalataim.


Nem nagyon készültem rá, se programozni nem tudtam, se mélyebb számítógépes ismereteim nem voltak, max annyi, hogy tudtam villanyt szerelni.

De mindenre megtanítottak, ha valaki hajlandó volt tanulni. A legtöbben nálunk ott hasaltak el, hogy basztak órára járni, vagy ha be is jártak nem figyeltek, nem érdekelte őket az egész. De pl van egy olyan társam is aki viszonylag jól áll, meglett minden tárgya, de nagyon nincs érzéke az egészhez. Kb bemagolt mindent. Ha megkérdez tőle az ember valamit akkor megmondja a definíciót, de pl hogy mi miért van, vagy mutasson meg valamit akkor fingja nincs.


Maximum azt tudom ajánlani, hogy térj át linuxra(vagy legalábbis az legyen a főrendszer, ha játszani akarsz akkor windowst bootolsz). És próbálj minél több dolgot terminálban intézni valami ablakos cucc helyett, hogy szokd a parancsokat

2015. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ami sztem BME-Mérnök infóhoz a leghasznosabb skilleknek számítanak:


0. tanulj meg szívni, de sokat, pontosabban elviselni azt, hogy valamit nem tudsz (azonnal) megoldani, csak órákkal/napokkal később alapos utána olvasás után, emiatt a google-t tanuld meg jól használni...

(példaként csinálj végig pár nehéz tutorialt valamilyen témából ami érdekel, ha hibába ütközöl, google addig amíg meg nem oldod, még akkor is ha órákat/napokat visz el)


1. figyelj oda a matek megalapozására (ebből kapod majd a legtöbbet, nem árt ha rágyúrsz a legalapabb dolgokra középsuliban)


2. tanulj meg pár nyelvet, de elég csak alap szinten (pl. python, java, c++, bash, power shell, c#, c), ha kell majd úgyis elmélyedsz 1-2 nyelvben.. itt nem az a lényeg, hogy alaposan felkészülj ezekből (úgy is megtanulod, ha majd használnod kell, hanem egy közös gondolkodásmódod alakíts ki és hogy tudd mi a különbség egyik másik nyelv között és hogy ráérezz arra, melyik mire jó, mikor hatékony..


3. első jól mondta, használj linuxot.. Ubuntut ajánlom kezdőknek, jó sok a tutorial/help hozzá.. Ha kicsit bevállalósabb vagy, akkor Debian-t telepítesz, bár azzal az elején nagyon szívni fogsz, viszont gyakorolhatod az 0-ás pontot..


4. tanulj meg tanulni.. olvass sokat (bármit, de nyulván jobb a szakmai témájú), fejlessz ki hatékony tanulási módszereket magad számára (pl. hogyan memorizálj listákat).. ne ódzkodj egy két tanulásmódszertan/tanulástechnika könyv átlapozásától sem..

2015. szept. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sidel ***** válasza:
100%

BME - mérnökinfó (negyedéves Bsc hallgató vagyok)


C, C++ alapok nem ártanak, a C# csak később kerül elő, úgy negyedik félévben, előtte még Java van a harmadik félévre, de arra is van egy nyarad, hogy ne teljesen az alapokról indulj.

Mateknál nem árt, ha faktolsz, emeltezel. Integrálás, deriválás menjen. Ami még jobban kell: vektor, mátrix, gráfelmélet, függvényanalízis, számelmélet...

Fizika: szintén nem árt, ha faktolsz belőle és emeltezel, de már az se rossz, ha egyáltalán érettségizel belőle. Nem a papír miatt, hanem mert feltételezem, ha érettségizel egy tárgyból, akkor pluszban készülsz is rá és ez a plusz, a három-négy évnyi tananyag átismétlése, ez kell. SI mértékegységekkel legyél tisztában, tudd a prefixumokat, az nagyon fontos (nano, mili, centi, kilo, mega, giga, terra...). Fizikában ami előkerül: mechanika, elektronika, optika, elektromosságtan, elektrosztatika (ezek jutnak most eszemben).

Aztán ott van az angol. Egyetem alatt kevesebb időd lesz angolt tanulni, bár adnak rá lehetőséget a BME-n is, mégis szerintem jobb, ha előbb leteszed a nyelvvizsgát és a tudásodat is folyamatosan fejleszted. Gyakran nézem a neten az álláshirdetéseket és az angol nyelv ebben a szakmában elengedhetetlen. Én bánom, hogy középiskolában nem fordítottam rá nagyobb hangsúlyt.

Tanulj meg tanulni. Az sose árt. Jöjj rá, hogyan tudsz hatékonyan tanulni úgy, hogy később is megmaradjon az, amit megtanultál és ne csak az aktuális számonkérésig.

A szervezőkészségeden se árt, ha csiszolsz. Össze kell tudnod egyeztetni a vizsgákat, órákat, gyakorlatokat, ki kell találnod mikor melyikre készülsz és közben a kikapcsolódásra is időt kell szánnod. Ha jól csinálod, akkor tanulsz, amikor hatékonyan tudsz (pl. nekem reggel jobban fog az agyam és este nyolc után már képtelen vagyok tanulni) és jól osztod be az idődet, az nagyon jó lesz. :)

Nem kötődik a tananyaghoz annyira, de azért jó, ha már láttad az asztali gépedet belülről, tudod milyen alkatrészekből áll és akkor később jön a felismerés... jé, az a fura izé ott egy kondenzátor. Szóval ismerkedj az informatikával, nézd meg milyen állások várnak rád, ha elvégzed a szakot. Ha van ismerősöd a szakmában, kérdezgesd.

2015. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz angolul minimum középszinten, akkor vagy sűrgősen kezdj el tanulni(angolul nézni a filmeket, angolul olvasni). Ha nagyon nem megy akkor ne is próbáld meg. Programozni angolul fogtok, a legtöbb segítség angolul érhető el(pl SO)
2015. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek, mentek a zöld pacsik! :)

Ha valaki tudna még javasolni valamit akkor annak nagyon örülnék, köszönöm!

2015. szept. 17. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!