Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Petrik Lajos Két...

Milyen a Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Milyenek ezek a tagozatok,miket kell róluk tudni,kinek melyiket ajánlanátok?

-Két tanítási nyelvű vegyész

-Vegyész

-Környezetvédő

-Informatikus


A 7. év végi 4,4-es átlag milyennek számít?

Minimum mennyi pontot kell elérnem a központin?

Mennyire nehéz a szóbeli?



2015. szept. 19. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A 4,4-es átlag tök jó, ha 8. félévkor is ilyen lesz, és szimpi leszel a szóbelin, tuti bejutsz a Petrikbe :)

Ilyen eredményekkel úgy 60-65 pontos központi a minimum, de ha mondjuk olyan 55-60 lesz akkor is még bekerülhetsz.

A szóbeli nagyon egyszerű, általános műveltséget kérdeznek, de főleg rólad, hobbijaid, szóval csak az számít, mennyire vagy szimpi nekik.


Én a kéttanos vegyészt ajánlom, az a legerpsebb, de a sima vegyész sem rossz :) Az informatikus is hasznos tagozat, viszont a környezetvédelmi éppen ellenkezőleg. Szerintem nincs sok értelme elvégezni (a környezetest).

2015. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem rontod el nagyon a központit tuti bejutsz! Én is a kéttannyelvűt ajánlom, kemény (főleg az elején) de nem teljesíthetetlen :). O, emlékszem, hogy nagyon féltem az első angol nyelvű matekdogámtól, hogy "Úristeeeen, nem fogom érteni a kérdést se! :O" aztán pozitívat csalódtam (havi jegyet kapunk) és az 5* lett :D. Viszont ha kéttannyelvűre mész akkor vigyázz mert az első évben 6 tantárgyad lesz, a következő évben legalább 12 :D ebből 2 angolul (kémia+matek) plusz ugye az angol xD

A tanárok is nagyon jók (persze csak azokat ismerem, hogy milyenek akik tanítanak plusz egyet kettőt). Meg (nálunk, meg szerintem a többieknél is) nagyon jó az osztályközösség. :)

Ja bocsi elkalandoztam a témától...na szóval...a szóbelin tényleg csak rólad kérdeznek, megkérdezik van-e tesód, hobbiról kérdeznek ilyenek tehát nem állítanak oda egy kétismeretlenes egyenlettel, hogy "Oldd meg vagy nem veszünk fel!" xD.

A kéttannyelvűt akkor ajánlom, ha szeretsz tanulni (persze ne stréberek gyülekezetének képzeld ezt az osztályt). Angolul az első évben jól megfogsz tanulni tehát emiatt ne aggódj!

A többi osztályról nagyon nem tudok sokat :/

Ha van kérdésed nyugodtan írj! :)


Egy kéttannyelvűs :)


U.I.: Általában az összes osztályban fiú többség van (akikkel mi kezdtünk, ott tuti) a legkevesebb lány természetesen az infón van kb.: 30 fiú és 1-2 lány :D

2015. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!