Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik? (ezekbe...

Szerintetek melyik? (ezekbe az iskolákba adom be a jelentkezésem) Madách, Veres Pálné, Kölcsey vagy Szent László?

Figyelt kérdés
hogy legyen szerintetek a sorrend? (elsősorban nyek angol/haladó angol és a német nyelvből is szeretnék gimnázium végén egy középfokút letenni)

2015. szept. 19. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképpen Madách-ot rakd első helyre!
2015. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. kommentelő: én is arra gondoltam elsőként.. te oda jársz esetleg? :)
2015. szept. 19. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Gimnázium végén a középfokúhoz bármelyik iskola jó :)

Felsőfok eléréséhez inkább a Madách vagy a Kölcsey. MIndkettő főleg nyelvben és humán tantárgyakban erős gimi. A Kölcseyben a francia (nyilván) nagyon erős, de az angol is nagyon jó.

Szent László is nyelvekben erős, Madách után a rangkövetkező.

A Veres Pálnéban sok mindenkinek felsőbbrendűségi érzése van, engem nagyon megszívattak a szóbelin :(


Esetleg a Berzsenyit tudnám még ajánlani, van nyelvi tagozata (emelt angol + olasz, német vagy francia), Veres Pálnéval egyenrangú, csak jobb a közössége, és liberálisabb is.

2015. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Olyan rossz a Veres Pálnéról rosszat olvasni, mert egy nagyon nagyon jó gimi, elképesztő jó a közösség is. Tavaly rengeteg gondolkozás után döntöttem a VPG mellett, életem eddigi legjobb döntése volt. Egy ellenszenves szóbeliztető tanár nem jelent semmit egy iskoláról, csak ajánlani tudom a VPG-t!!!!!!:)
2015. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bogi11 ***** válasza:
Utolsó hozzászóló, örülök, hogy végre egy pozitív véleménnyel is találkozom, mert egyébként tetszik az iskola, bár nem sokat tudok róla. Kérlek írj egy kicsit bővebben a tapasztalatokról, főként a közösségről, a nyelvoktatás minőségéről stb. Ajánlanád-e angolból, már középfokú szinten lévő, németet is évek óta tanuló gyereknek? Az érdeklődése a nyelveken kívül a történelem, és matekból is ötös, de nem kiemelkedő. Köszönöm előre is.
2015. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a Madáchba járok.

2 évvel ezelőtt voltam 8-os. A legfontosabb szempont nálam is az idegennyelv oktatás volt. Elsősorban a német + angol, de a franciával is kacérkodtam. Amiket felsoroltál, mind jó iskola. A Veres Pálné jó, de nem kifejezetten idegennyelv oktatás szempontjából. A Kölcsey franciából nagyon jó (legjobb), de többi tantárgyból sajnos ez nem mondható el. A Szent Lászlóról keveset tudok, de azt hiszem, hogy ott az olasz a nagyon jó (nem az angol vagy német).

Szerintem a felsoroltak közül igegennyelvek szempontjából a Madách NYEK-es tagozatai a legjobbak és a többi tantárgyból is jó. Nekem a 2. helyen volt a Madách és nagyon tetszett minden szempontból.

1. helynek a Karinthy-t írtam be és be is jutottam. Nem bántam meg. Imádok ide járni. Nálad nem szerepelt a felsorolásban .... Nézd meg! (Bár van, akinek messze van a XVIII. kerület).

Egyébként az oktatás.hu-n utána tudsz nézni, hogy melyik iskolában milyen érettségi eredmények és OKTV eredmények születtek az utolsó években. Érdemes böngészni.

2015. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bogi11 ***** válasza:
A Karinthy tényleg szuper, csak nekünk is messze van. Te mennyit utazol naponta a suliba?
2015. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs olyan messze. 45 perc. (Sokan vannak az osztályban, akik 1-1,5 órát utaznak.)
2015. szept. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bogi11 ***** válasza:
Hát a 45 perc tényleg nem sok.. Igaz a valóságban még nem próbáltuk. Te ha az útvonaltervezőbe beírod, akkor is ennyi jön ki? Csak érdekelne, hogy ott mennyire valós az információ.
2015. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bogi! Te merrefelé laksz?

Én gyakran használom az útvonaltervezőt (www.utvonalterv.hu), és be szokott jönni. Főleg ha metróval, villamossal, vonattal mész, akkor szinte percre pontos. Busznál és autónál lehetnek csúszások a torlódások, dugók miatt.

Én inkább 1 busszal előbb indulok, így még sosem késtem el.

2015. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!