Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít az, hogy milyen középis...

Számít az, hogy milyen középiskolában érettségizek? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem, hogy ha majd egyetemre szeretnék menni, akkor nézik azt hogy milyen középiskolában szereztem meg az érettségit?

Tegyük fel hogy vendéglátós suliban érettségizek, és mondjuk NKE-RTK-ra akarok menni..?! Már kevesebb esélyem van?



2015. szept. 23. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az eredményed számít.
2015. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. szept. 23. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Unokatesóm riogatott anno 8 éve ezzel, hogy ne ebbe a gimibe menjek, mert ha meglátják, hogy itt érettségiztem, akkor nem vesznek majd fel egyetemre.. Fene se nézte, hogy honnan jöttem, a pontszám volt a lényeg. A gimi csak annyiból számít, hogy azért kicsit szigorúan fogjanak titeket, hogy aztán érettségin jól tudjatok teljesíteni, és minél nagyobb pontszámotok legyen az egyetemhez. Sok sikert.:)
2015. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem is folyton ezt mondogatják,hogy szakközépből úgyse vesznek fel.. :D

Köszönöm :)

2015. szept. 23. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, akik ezeket mondják, biztos nagyon sok egyetemet elvégeztek már... Ami azt illeti, pont, hogy állandóan az esélyegyenlőségről papolnak, így nagy érvágás lenne, hogyha valamelyik iskolában végzett ember kevesebbet érne, mint az, aki egy neves gimnáziumban végzett.


Az viszont igaz, hogy sokkal könnyebb bejutni egyetemre, mint bent maradni, hát még elvégezni (ez persze egyetem- és szakfüggő; valahol nem szakadsz meg a tanulásban, máshol viszont ki kell hajtanod a beled a kettesért is).

2015. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem indulsz kisebb eséllyel, két okból:

1. A felvételi tisztán azon múlik, hogy mekkora pontszámot érsz el.

2. A felvételi eljárást NEM az egyetemek végzik, semmilyen beleszólásuk nincsen.

2015. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. szept. 25. 17:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból számíthat, hogy ha a sulidban kevésbé készítenek fel az érettségire, mint egy erősebb gimnáziumban, akkor várhatóan kevesebb pontot fogsz elérni az érettségin, mint az erősebb gimiből jövők.


Akik azt mondták, hogy szakközépből úgyse vesznek fel, azok valószínűleg erre gondoltak.

De ettől még ez persze túlzás, és simán lehet, hogy valaki szakközépből is kellően jó érettségit ír, hogy elég pontja legyen.

2016. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!