Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanulnak azok akik anglisz...

Mit tanulnak azok akik anglisztikára vagy szlavisztikára (orosz) járnak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nyelvet tanulnak?

És angol-orosz szakos tanárképzésen oktatnak nyelvet?



2015. szept. 25. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anglisztika nem az angol nyelv megtanításáról szól, bár tény, hogy vannak fejlesztő órák, ahol sokat tanulhatsz. De alapvetően elvárják a jó nyelvtudást a jelentkezőktől, hiszen már az első évtől sok órát angolul tartanak meg. Azért ahhoz, hogy ezeket értsd és követni is tudd, nem elég egy társalgási szintű nyelvtudás.


Rengeteg nyelvészeti óra van, amikor elmélyültök a nyelvben, fontos szerepet kap a fonetika, szófajtan, mondattan...ezek elég szárazak tudnak lenni, ha valaki nem fogékony rá.


A szlavisztika orosz abban különbözik, hogy nem előfeltétel az előzetes nyelvtudás, így magára a nyelvtanulásra nagyobb hangsúlyt fektetnek, de elvárás a gyors léptekkel haladás és szintén van sok elméleti, nyelvészeti óra.

2015. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikához még annyit, hogy van irodalom, történelem, országismeret, logikusan brit, amerikai vonalban.
2015. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én orosz szakos vagyok-voltam. Konkrétan nyelvet első évben heti 6, második évtől kezdve heti 4 órában tanultunk, de mindig volt mellette valamilyen nyelvtanos tárgy is. Nem mondanám, hogy sokra jutottunk, legtöbbünknek a végére is nehezére esett egy mondat megértése, olyan szinten rossz volt az oktatás. Főleg annak köszönhető mindez, hogy harmadikban több irodalmunk volt, mint nyelvóránk és nyelvtanunk, kiegészítve morfológiával, szintén ami szintén nem túl érdekes előadásmódban hangzott el, de legalább nehéz volt.


Mint azt már leírták, itt ugye nem alapfeltétel a nyelvtudás, így mindent a legelejéről kezdtünk, de mint említettem: az oktatás színvonala a nullához közelített, így aztán fokozatok meg átmenetek nélkül egyből bele is vágtunk a keményebb témákba, és legtöbben itt el is veszítették a fonalat, azzal együtt a motivációt is.


Szlavisztikára készülsz jelentkezni? Hova mennél? Mert a leírtak negatív oldala csak az egyik, egyelőre meg nem nevezendő egyetemre vonatkozik, de a többi része (csomó irodalom, nagyon minimális történelem) az mindenhol érvényes.

2015. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, megírnád mégis az egyetem nevét? Engem nagyon érdekelne. Első válaszoló voltam
2015. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Nem tudom, hogy szlavisztika legyen-e, ebben az az egy nem tetszik, hogy egy masik szlav nyelvet kene tanulni (igaz, horvatot tanultam,de az angol jobban hasznalhato, es jobban is szeretem/szerettem). Angol orosz szakos tanari kepzesen is nagyon gondolkozom.:)

Ja es ELTE-re szeretnek menni.:)

2015. szept. 26. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:

@4

Ment a privát. :)


@kérdező

Oké, akkor nem ugyanarra az egyetemre gondolunk, szóval az általam leírtak egy része csak zárójeles, személyes tapasztalatként kezelendő. Mindenesetre második szláv nyelvként a lengyel nem rossz egyáltalán. Az orosz után talán a leghasznosabb számunkra (ne felejtsük el, hogy történelmi szálak is kötnek a lengyelekhez, illetve azon kevés népek egyike, amik még barátokként kezelnek minket), és érdekes (meg vicces :D ) nyelv is egyben. Amúgy a második szláv nyelvet nem úgy kell elképzelni, hogy egy tök ismeretlen világba kerülsz, mert rengeteg orosz nyelvi elem visszaköszön majd a tanulása során. De ezt sajnos vagy szerencsére csak egy évig fogjátok tanulni úgyis, aztán soha az életben nem is fog szóba se kerülni - legalábbis ha úgy működik a rendszer, mint nálunk.

2015. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, megírnád nekem akár privátban az egyetem nevét, amelyikről beszéltél? Engem az SZTE érdekelne, és picit megijedtem, nehogy pont arról legyen szó. :)
2015. okt. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Én is gondolkoztam az orosz nyelvszakon, szintén SZTE-re jelentkeztem volna. Igazából még mindig érdekel, viszont nekem nyelvtudás KELL. Ha egy egyetemen, heti 6+x órában nem tudnak megtanítani, akkor mégis hogyan tanulhatnék meg oroszul...?
2015. okt. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem akarom lehuzni a draga iskolamat,de ez a negativ leiras nagyon az SZTE szlavisztikara illik. De fel a fejjel !! NAGYON JO orosz tanar is van az intezetben,csak ragaszkodni kell,hogy az o csoportjaban maradj. Ez kivaloan megalapozza tudasod,a kovetkezo evekben pedig mar konnyebb lesz. En batran ajanlom :)
2015. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ELTE orosz szakos vagyok,elsőéves.

Az oroszórákat szeretem,mert jófej és fiatalos tanárnő tartja és tényleg élvezetes.DE!Komoly tempót diktál,óráról órára sokat kell készülni,rengeteg házit szokott adni.Körülbelül olyan,mint egy szuperintenzív nyelvtanfolyam és bizonyos dolgokból irreálisan magasak az elvárásai(pl 6 eset van az oroszban és 3 hónap után,teljesen kezdő szintről indulva elvárja,hogy ezeket szóban is helyesen használjuk...).És ezt úgy mondom,hogy angol és német felsőfokúim vannak és nyelvekből mindig csoportelső voltam,nem felvágni akarok,csak érzékeltetni.Szóval ha erre a szakra szeretnél menni,javaslom,hogy már pár hónappal előtte kezdd el tanulgatni a nyelvet.

A másik,ami nekem nem jön be,hogy vannak olyan órák,amik abszolút nem érdekelnek,bár ilyen szerintem minden szakon van :D Például filozófiatörténet meg szláv irodalmak,de engem csak az orosz érdekelne,szerb,szlovák meg a többi nem.

Nekem ez az utolsó félévem itt,a következő félévet passziváltatom és jövőre orvosira szeretnék járni.De ha van még kérdésed,nyugodtan írj privátban :) 19L

2015. dec. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!