Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más iskolákban is ekkora...

Más iskolákban is ekkora gondot okoz egy normális órarend összerakása?

Figyelt kérdés

Gimnázimumba járok, és amióta van ez a mindennapos tesi alig tudnak egy rendes órarendet összerakni. Első héten alapból csak egy ideigleneset kapunk, de tavaly is volt még utána 3 órarend, azért mert mindengyikben volt valami baki. Most is kavarodás van.

Azzal van gond, hogy ennek a tesis hülyeségnek az eredeti "címe", hogy mindennapos tesi, nem pedig heti 5 tesi. Szóval nekünk pl. ez az órarend szerint hétfőn, kedden van 1-1 tesi meg csütörtökön 3... Azért is nehéz megoldani ezt, mert egy tornateremben, akármilyen nagy, nem fér el rendesen 2-nél több osztály. Az 11.-től vannak fakultációk is (két óra egybe) és mivel ezekre nem mindenki jár, ezért csak első és utolsó órákban lehetnek.

Na és ezeket a feltételeket elvileg nem lehet beleírni abba a programba, amivel nálunk az órarendet csinálják.


2015. szept. 26. 05:14
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk sosem első/utolsó óra volt a fak/orient
2015. szept. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a mi generációnk már inkább haza menne, minthogy 2 lyukason is még az iskolában kelljen lennie.:DD De azért én is úgy gondolom, hogy ez azért elég rosszul lenne, ha íg
2015. szept. 26. 05:32
 3/8 A kérdező kommentje:

Folytatás:

... így lenne. Mert ugye az iskolából ki nem mehetünk, a könyvtárban órát tartanak általában, szóval maradhatunk az osztályban, ahol fakt van, így tanulni más órákra nem nagyon tudunk...

2015. szept. 26. 05:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok azért olyan öreg(2014ben végeztem).


Mi általában bejártunk a városba abban a 2 órában.


Nálunk kilépővel ki lehetett menni, az osztályfőnökünk meg adott kb a második hónapban vagy 30at mert megunta, hogy mindig ő írja nekünk

2015. szept. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, csak hülyeségből írtam.:D Hát úgy azért jobb, de sok vidéki pl. én így is sokszor 4-re ér haza a 8 órával.

De amúgy inkább a tesikkel van a gond nem a fakttal, szerintem.

Bár én alapból hülyeségnek tartom, de ha előtte megteremtették volna hozzá a feltételeket, akkor nem is panaszkodnék miatta, de így...

2015. szept. 26. 06:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A NAT szerinti órakeretek számát tekintve nem kell csodálkozni, hogy ilyen órarendek vannak. Heti 33-36 órájuk van a diákoknak alapból, plusz a fakt. Ez majdnem minden nap 7 órát jelent. Általában egy iskolában egy tornaterem van amiben egyszerre kb 2 osztály tesizhet.

Nálunk van pénteken 6-7. tesi. Én irigykedek rád a csütörtöki 3 tesi miatt.

Hidd el nem az órarend összeállítása okoz nagy problémát, hanem a tornatermek és a tesitanárok hiánya.


Az iskoládban az osztályok darabszámát szorozd meg 5-tel (az 5 tesi miatt) majd oszd el 35-tel (hétfő-péntek 1-7 óra). Ha kettő környékén kapsz eredményt akkor a tornateremben egyszerre két osztály van. Ezt a számot még növelheti a tesiórai nemek szerinti bontás is.

2015. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

pff... heti 36 órám van +2 esősegély, mert ugye van a kötelező 50 óra, és ez 30-at ad.

Nálunk is ratyi az órarend, de inkább tanárok hiánya miatt.

2015. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehet csak szerintem értetted rosszul, de nálunk csütörtökön

harmadik órában van egy tesi, és hatodik, hetedikben megint tesi. Pedig úgy kéne lennie, hogy mindennap egy-egy tesi.

Nekem amúgy heti 35 órám van, ami nem olyan nagyon sok, én csak azt mondtam, hogy ha két lyukas lenne nap közben, és azért érnék haza később, pedig már sokkal előbb is otthon lehetnék az gáz.

Lehet, hogy elvileg el lehetne osztani a tesit, de nálunk tavaly is volt, amikor 3 osztály tesizett, és volt olyan, hogy üres volt a tornaterem.:D Erről szól igazából a kérdés, hogy mért nem tudnak (főleg tesi szempontjából) egy normálisat összerakni?

Tavaly ilyenkorra már 3 vagy 4 órarendünk volt, mert mindig változgatták. Félévkor, ugyanez, mert akkor valamiért megint meg kell változtatni.

Most viszont eddig csak 2 órarend volt, de minden héten ígérgetik, hogy más lesz...

Az infó tanár, aki összerakja, mondta, hogy otthon dolgozott rajta 8 órát, lett is volna új órarend, de valami megint hibádzott.

2015. szept. 26. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!