Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetem szakáról mennyire...

Egy egyetem szakáról mennyire bonyolult átmenni egy másik egyetem ugyanolyan szakára?

Figyelt kérdés
Szeretnék iskolát váltani költözés miatt. Most vagyok elsős, ugyanerre a szakra mennék, de nem ugyanazok a tantárgyak. Át tudnék úgy menni, hogy azt a kevés egyező tantárgyat beszámíttatom? Úgy tudom a Bolognai rendszer erre jó elsősorban. Az sajnos nem játszik, hogy jövőre újra felvételizzek, mert jövőre 20 ponttal feljebb megy az alapponthatár, és már ahhoz sincs elég pontom

2015. szept. 29. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Át, én is ezt csináltam.

Kell egy kérvényt írni a befogadó egyetemhez (akihez mennél) az átjelentkezésről, ehhez csatolni kell a felvételi eljárásból kapott felvételi tájékoztató másolatát lehetőleg. Neptunból, vagy ha más tanulmányi rendszer van, akkor abból ki kell nyomtatni a már elvégzett tárgyakról az igazoló lapot. Kell egy önéletrajz, legalábbis tőlem kértek, nem nagy cucc és mégis csak tudnak majd rólad legalább valamit az új egyetemen. Nekem ennyi kellett. Illetve a tantárgyak elfogadtatásához kell majd kreditátviteli kérvényt írni, az gondolom az új suli honlapján van fent, az ilyesmit a TO fel szokta rakni. A tárgyak elismertetésénél általában tárgyanként kell tematika, sok helyen olyan, ami alá van írva és le van pecsételve, hogy hitelesnek minősüljön.

Nyugi, az egészet hamar le lehet rendezni, csak soknak tűnik.


Hja, és ha államis vagy, az állami státuszt nem tarthatod meg, kizárólag fizetősre vesznek át mindenhol.

2015. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :)
2015. szept. 29. 15:10
 3/3 A kérdező kommentje:
és egyébként ha nem szeretném beszámíttatni a jegyeim hanem ott újra szeretném kezdeni az elsőt? gólyatáborral meg mindennel együtt. az is megoldható ezen az úton? vagy csak újrafelvételizéssel?
2015. szept. 29. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!