Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha HR-es akarok lenne milyen...

Ha HR-es akarok lenne milyen főiskolát kellene választanom?

Figyelt kérdés
mit kellene választott tantárgyamnak választani?

2015. szept. 29. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy humán-erőforrásra menj, vagy pszichológiára. Én a helyedben az utóbbit választanám. Ott szakosodj munka- és szervezetpszichológia szakirányra. Amellett könnyebb a gazdasági, pénzügyi és egyéb ismereteket megszerezni, mint HR szak mellett a pszichológiai alapokat.
2015. szept. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Tök mindegy melyiket választod,elég nőnek születned hozzá itt magyarban.Nekem több nőismerősöm HR-es,van közöttük textilipari mérnök,óvodapedagógus,nemzetközi kapcsolatok szakértő.Itt magyarba főleg nőket vesznek fel,végzettség előzetes tapasztalat nem számít.Az elmaradott,konzervatív gondolkodásnak köszönhetően teljesen női terület,az számít,hogy valaki nőnek született-e,más semmi más.Én férfiként HR-esként végeztem,sok éve nem találok munkát, a fiú csoporttársak már rég külföldre mentek,csak a lányok kaptak jó munkát.Igy csak hallgathatom,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak,ami azt jelenti a valóságban,hogy előnyben.
2015. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem biztos, hogy a nemed a baj. Ha ilyen kifejezéseket használsz, hogy "itt magyarban", nyilván nem tűnsz diplomás, értelmes szakembernek.
2015. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem használtam régebben ilyen szavakat...viszont többször voltam külföldön,nem volt állásom itt...megláttam,hogy működnek a dolgok máshol,és itt...és itt eléggé nagy sötétség van mindenben.
2015. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
61%

#2

HR-t végeztem, és a fiú csoporttársam nagy része elég könnyen elhelyezkedett HR-esként elég jó cégeknél...

2015. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Az érdekes,elég csak megnézni a Linkedint 10-ből 9 nő,és 10-ből 9 HR végzettség nélkül.
2015. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Tanácsadó cégeknél Beck and Partners stb. 10-ből 9 nő,és 10-ből HR végzettség nélkül.Itt így működnek a dolgok.A nők mindig mindenben hátrányban vannak,ami a valóságban azt jelenti,hogy előnyben. Nem véletlenül magasabb a női várható élettartam 8-10 évvel.
2015. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!