Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha pszichológiára szeretnék...

Ha pszichológiára szeretnék menni, érdemes földrajzból és magyarból emeltet tenni?

Figyelt kérdés

Jól megy a földrajz, és úgy tudom, hogy kötelező egy reál tárgyból érettségit tenni. Még csak 9-es vagyok, de szeretnék pszichológiára menni érettségi után. Mit gondoltok, érdemes emeltet tenni földrajzból? És magyarból?

Köszi előre is a válaszokat!



2015. szept. 30. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ilyen szabály, hogy "kötelező egy reál tárgyból érettségit tenni". A kötelező érettségi tárgyak: magyar, matek (ami amúgy reál!), töri, egy nyelv, és egy szabadon választott. Szabadon választott bármi lehet, de muszáj, hogy legyen. Mivel jelenleg a pszichológia képzésre nem tudod beszámíttatni a földrajzot, a továbbtanulás szempontjából teljesen felesleges emeltezned belőle.

A következő tárgyakat számítják be, úgy van, hogy ezek közül kettőt kell választani, ami a pontszámod egy részét képezi (részletesen lásd a felvi.hu honlapot): matek, magyar, töri, többféle nyelv, biosz. A leghasznosabb tárgyak a pszichológia szakhoz az angol és a biosz, de nem kötelező ezekből érettségizni. Jelenleg kötelező legalább egy emelt.

Mivel elég magas a ponthatár, érdemes a felsoroltak közül abból emeltezni, ami a legjobban megy. Szerintem 9.-ben ezt még nem biztos, hogy el tudod dönteni, hiszen még töredékét sem tanultátok általánosban annak, ami az érettségire kell, és még nem ismered az érettségi feladatok típusait sem. De még bőven ráérsz. És persze az is elég fontos dolog, hogy mire te érettségizel, simán lehet, hogy teljesen más rendszer lesz, teljesen más kritériumokkal és felvételi folyamattal.

2015. szept. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2015. szept. 30. 16:33
 3/9 A kérdező kommentje:
Szívesen várok további tanácsokat és megjegyzéseket is! :)
2015. okt. 1. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy aki lepontozott, az miért tette?
2015. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem tudom, nem én voltam
2015. okt. 3. 20:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most felpontoztalak mindkét helyen, mert tökéletes a válaszod.
2015. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia..szerintem még nem muszáj ilyeneken gondolkodnod mert még addig sokminden változhat amig te érettségizni fogsz..:) Én is a pszichológián gondolkozom és a töri-biosz fakton vagyok..mind2-ből emeltezni szeretnék jövöre..és a nyelvizsgázni fogok az idén..:)

Már nekünkis sokminden változni fog az érettségivel sajnos...:/ pl:Töriből már középszinten is változnifog az atlasz,kevesebb minden lesz benne és kilesz véve a kronológia rész is..3 esszé helyett 2lesz ami jól hangzik...de ez a 2 esszé cím biztos hogy nagyobb témakört fog egybe foglalni...(emelten is változás lesz de még pontosan ezt senkinemtudja hogy mi...)A magyar is változni fog már nekünk is es kitudja még mik...

DE ha mindenféle képpen pszichologiára akarsz majd menni akkor biologia jolfog jönni+magyar v.angol v.töri v.matek (fontos az angol nyelv mert nagyon sok angol könyvet kell elolvasniuk!!!)


A felvi.hu-n nézelödj ott minden szaknal levan irva mi kell..

u.i: tényleg nem tudhatod mi fog változni addig mire érettségiztek..de egyre nehezebb lesz :/ Tanuljál sokat és nem lesz gond..:)

2015. okt. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tessék, 7-es, hogy ne izguljál annyira, "pontosan senki nem tudja", de te most már tudni fogod a rád vonatkozó érettségi követelményeket: [link]
2015. okt. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as, ez nagyon jó meg minden, de remélem azzal tisztában vagy, hogy bármilyen változtatást be lehet hozni bármikor, csak annyi a "szabály", hogy az abban az évben 11.-es osztálytól felfelé nem érintheti a diákokat. Tehát ha valamit változtatnak, az minimum 2 év múlva lép életbe ezen a területen. Azaz ha a kérdező 9.-es, még bőven változhat a dolog, nem szentírás az, amit belinkeltél.

De egyébként tök hasznos, mert így már előre tud tájékozódni valamennyire, szóval azért ment a plusz!

2015. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!