Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha félbehagyom az egyetemet a...

Ha félbehagyom az egyetemet a már teljesített tárgyaim megmaradnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már van egy diplomám, most csinálom a másodikat. A probléma viszont az, hogy anyagi gondokkal küzdök, az órarendem viszont olyan zsúfolt, hogy esélyem sincs diákmunkát vállalni. Heti 4 napot bent vagyok reggel 8tól este 8ig (2 szakot viszek) egy nap pedig négykor végzek. Hétvégén kisegítek egy kocsmában, de kevés pénzt fizetnek, ami a havi bérletemet fedezi csak. Imádom amit tanulok és terveim vannak, de nem akarom, hogy a családom belerokkanjon a taníttatásomba. Sajnos alapszakon nincs a szaknak levelező képzése, mesterszakon viszont van. Most teljesítem a harmadik félévemet, ami azt jelenti, hogy ezen félév végén minimum 90 kreditem lesz az adott szak tárgyaiból. A már meglévő diplomámmal jelentkezhetek a levelező MA képzésre, ha el tudok fogadtatni 50 kreditet. Úgy gondoltam, hogy félbe hagyom az alapszakot, jelentkezem a diplomámmal MA-ra és a félbe hagyott szak kreditjeit elfogadtatom. Erre van lehetőség, vagy csak akkor lehetséges a kreditelfogadás, ha diplomát szereztem a szakon? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

2015. okt. 5. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. okt. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. okt. 5. 00:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Én is úgy tudom, hogy igen. De tisztázd a tanulmányi osztállyal is!
2015. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Ezt minden esetben az adott tanulmányi osztállyal és még akár a tanszákekkel is tisztázd. Könnyen belefuthatsz egy olyanba, hogy nem fogadják el a BSc tárgyat MSc-n.

Egyébként miért nem mész el egy félre passzívra és dolgozol?

2015. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondolkoztam rajta, hogy passzívra megyek, de nem tudom, hogy utána mennyivel lenne jobb a helyzet, ha újra elkezdenék járni. Ezt még át kell gondolnom. :(
2015. okt. 5. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!