Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni egy...

Mennyire nehéz elvégezni egy fogorvosi szakot? Van itt olyan aki éppen fogorvosi szakon tanul?

Figyelt kérdés

Melyik év a legkeményebb? Illetve mire kell a legtöbb időt szánni tanulás szempontjából?

Milyen rendszeresen tanultok és napi szinten hány órát?


2015. okt. 9. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Csoda lesz, ha itt találkozol fogorvos hallgatóval, mert nekik nincs idejük gyakorizni. Bár ilyen szakos ismerősöm nincs, orvosis van és majd belegebed a tanulásba. Kémia mindenféle formában, anatómia, latin és társai. Nekem arról panaszkodott, hogy rengeteget kell tanulni, sokszor reggeltől estig bent van a suliban, és heti szinten mindig van 1-3 tárgyból számonkérés, illetve azt is mondta, hogy drágák a szakkönyvek.

Valószínű a fogorvosi is hasonló, meg hát ez egy bizalmi szakma, hisz mindenkinek volt már rossz fogászati élménye.

2015. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én általános orvosi szakra járok, de ez nagyban átfed a fogászattal, legalábbis az első években.

Az első két év, azon belül is 2. a legnehezebb, hogy napi több órát kell-e tanulással tölteni, egyénfüggő. Van, aki enélkül is jó eredményeket ér el, van aki azzal együtt is bukik.

2015. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is csak ismerősöm van.

Minden nap tanul, azt hogy hány órát, az változó.

A szabadidő kevés, de ez egyénfüggő. Van olyan akit jobban érdekel, és gyorsabban felfogja az agya. valaki pedig kétszer annyi időt tölt tanulással. Ez viszont csak akkor fog kiderülni, ha már elkezdesz tanulni, előre nem lehet tudni.

Azt mondta hogy neki az első fél és az első év volt nehéz, amíg belerázódott a tanulásba.

Természetesen nem lehetetlen, hiszen sokan elvégzik, csak motiváltnak és szorgalmasnak kell maradni :)

neked kell elgondolkozni azon, hogy megéri-e számodra

2015. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Igaz én még csak az első félévemet végzem a PTE-n, erről szívesen mesélek :)

Eddig összesen kb. 6-7 zh-t írtunk, én napi átlag 3 órát tanulok(ez eddig elég volt a 90% feletti eredményekhez) és mellette jut időm egyéb elfoglaltságokra is. Nagyon szeretem és szerintem színvonalas a képzés is.

A következő félévekben főként az anatómiára kell majd ráfeküdni és persze az élettanra, bikémre. Úgy tudom a másodév a vízválasztó, ha az sikerül, majdnem biztos, hogy elvégzed a képzést :)

Ha lenne még kérdésed, nyugodtan írj akár üzenetben is!

2015. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!