Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti elhiszitek, hogy ma Magyaro...

Ti elhiszitek, hogy ma Magyarországon létezik olyan iskola, ahol a gyerek vasárnap este fél 8-kor még nem tudja, milyen órái lesznek hétfőn?

Figyelt kérdés
Pedig van... Az iskla nevét nem fogom megmondani, ne is kérdezzétek :-)

2015. okt. 11. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy csomószor mentem úgy suliba, hogy nem néztem meg előre az órarendem, aztán egész nap mentem a többiek után.


(Mondjuk szerintem ez inkább engem jellemez, mint a sulimat…)

2015. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
És most akkor milyen válaszokat vársz? Valamiért nem állt össze az órarend. Nem szórakozásból csinálják.
2015. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, láttam is már több ilyet. Az esetek egy részében a gyereknél volt a probléma (hiába rágod a szájába az órarendjét, ha le se sz*rja), de akadt olyan is, hogy az iskolában szeptembertől novemberig háromhetente változott az órarend, ezért néha csak tippelni tudott, hogy mikor milyen órái lesznek.
2015. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

36 perce írta az osztályfőnök, hogy még nem kapta meg a holnapi órarendet. (nem a gyerekkel van a baj)

És akkor hogy tanuljanak így a diákok? Hogy készüljenek fel az órákra?

Angol tanáruk meg nincs is - most ment el... :-(

De az érettségin azért teljesítsenek...


Azért írtam, hogy nem fogom az iskola nevét megmondani, mert tudom, hogy nem az iskola a hibás. Ez a mai magyar közoktatás keresztmetszete

2015. okt. 11. 20:48
 5/12 A kérdező kommentje:

"de akadt olyan is, hogy az iskolában szeptembertől novemberig háromhetente változott az órarend,"


Igen, olyan már nálunk is volt,hogy 2 hetente változott, meg eddig volt A hét meg B hét - persze azt is mindig vasárnap tudtuk csak meg - de most már semmilyen hét nincs :-(

2015. okt. 11. 20:53
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Senki nem kíváncsi az iskola nevére. Nem létező pedagógusra pedig valóban nehéz órarendet írni. Tanulni viszont ettől még lehet, hiszen azok az órák már elmúltak, a feladott anyagot ismerik a gyerekek.
2015. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy látom a hozzászólásokból, hogy tulajdonképpen totál felesleges az órarend :D

Csak én voltam olyan béna, hogy anno, ha hétfőn magyar órám volt, akkor magyart tanultam és nem a törit, ami nem is volt? Tulajdonképpen.... Lehet, nem vagyok elég rugalmas... :D

2015. okt. 11. 21:17
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó, akkor másképp kérdezem: szerintetek ez normális állapot?

Hogy folyamatos bizonytalanság vesz körül minket: ha bemegy valaki a munkahelyére, nem tudja, másnap is lesz-e még munkahelye, a gyerekek nem tudják, milyen óráik lesznek másnap, stb.

2015. okt. 11. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván nem normális, de ahol megtörténhet az, hogy hittant és erkölcstant tesznek kötelezővé, mellette pedig a kötelező infók számát minimalizálják, mindezt a 21. században, ott abszolút, de nem furcsa. Ott ahol az első félévben nincs a gyerekeknek tankönyve, ott ahol a biológiai könyv elejébe Bibliai idézetet tesznek a teremtésből ... WTF? Mégis mi lehet még furcsa? Ha rendben van a szülőknek, hogy a gyerekük felnőve egy agyhalott senki lesz, aki a munkaerőpiacon maximum takarítói állást pályázhat meg, vagy még azt sem, akkor mit lehet tenni?
2015. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Velem ilyen sose fordult még elő középiskolában, és szerintem magyaráztak is volna az osztálytársaim amilyen fontoskodóak voltak. szerintem ez nem megszokott eset. meg olyan se volt hogy év közben változott, maximum az első héten 1-2 óra, amikor még nem állt össze minden.

Minden esetre én örülnék, hiszen akkor semmire nem tanulnék, mivel nem tudnám hogy mire kell :D

2015. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!