Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahhoz hogy a kisképzőbe...

Ahhoz hogy a kisképzőbe felvegyenek mennyire kell jónak lennem pl. : rajzban? Mi kell ahhoz hogy oda felvételt nyerjek? Mit kell csinálni felvételin, és hogy vannak be osztva az órák?

Figyelt kérdés

Ha lehet inkább az válaszoljon aki oda jár/járt!

Hetedikes vagyok, é NAGYOM NAGYON szeretnék oda járni de hihetetlenül félek..

Hogyan zajlik a felvételi különböző szakokra? Milyen szokott lenni az óra rend? És a grafika szak mit takar?

Az üvegesek mit csinálnak felvételin?

Ha valakinek van komoly élménye az iskolával, az írjon akár privátba is!

Nagyon értékelném a segítségeteket! Köszi



2015. okt. 17. 13:45
 1/3 anonim válasza:
Sziaa végreee üveges . Képzős vagyok és elsős imádom az üveget én is grafikára akartam menni elősször de már megnyugodtam h üvegre vettek fel nagyon jó szak csak ajánlani tudom. Csiszolunk tervezünk legutóbb pedig kaleidoszkópot csináltunk. Csinálunk majd rogyasztott üveget is. A szaktanárok nagyon jók :) A grafikán tudomásom szerint száraz az anyag az első 2 évben utána lesz olyan amilyen jó. Nehéz a felvételi nem tagadom 2 év felkészülés ált mögöttem is egy kedves magántanárom személyében. Nekem átlag 7-8 órám van de már háromkor végzünk a suliban. A felvételi dolgokat kiteszik mindig a honlapra egyébként nekem grafitos hokedlit, színes technikás beállítást, grafitos portét és kreatív feladatot(ennek mindig változik a feladata)kellett csinálnom és rajzolnom. Az összes szakot ajánlom figyelmedbe de az üvveeg akkor is *--* numeber 1. Ha van még kérdésed v még valami érdekelne nyugodtaan írhatsz nekem. A lényeg kb 4 vagy afeletti átlag a főbb tantárgyakból mert a többit nem számolják és rajzolj sokat perspektíva komplementer tónus stb. Egységes a felvételi nincs külön szakokra osztva van a rajz és van a szóbeli azaz az első és a második forduló. Már a rajzon is szortíroznak de a szóbelin is. nektek kb február, március végére kiderül h felvettek e. Sok sikert, ne aggódj!
2015. nov. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Én szeptembertől leszek Képzős, úgyhogy csak a felvételiről tudok beszámolni.


A suli csinál előkészítőket azoknak a 7-es,8-os diákoknak akik oda akarnak bejutni, persze ez nem kötelező (viszont nagyon is hasznos!!), és fizetős.

Minket csoportokra osztottak és a legelején megkérdezték hogy melyik napon mennénk rajzolni. Én minden csütörtökön mentem, és (úgy ahogy mindenhol pl: csütörtökön is volt 3 kb 10-15 fős csoport).


A legelején kockológia volt (de az nagyon :D) aztán csendéleteket és portrékat rajzoltunk beállításokról.

Kb. December, január tájékán a tanárunk kérte hogy hozzuk el az otthon és a előkészítőn készült rajzokat. Itt elmondta hogy mire figyeljünk jobban,min kell még csiszolni. Amúgy az előkészítő alatt is sokszor segített nekünk hogy mit hogyan kell rajzolni.



Az utolsó órákon kezdtük el azt hogy nem várta meg hogy befejezzük tökéletesre a rajzot hanem hogy időre (ugye mint a rendes felvételin).



És eljött a nagy nap, a felvételi vizsga. Én kis hülye azt hittem hogy mint az előkészítőn, olyan sorrendben megy majd ez az egész rajzolósdi (tehát hokedli,csendélet,portré).


Az egész teljesen megfordult, tehát portréval kezdtünk. A teremben egy kör alakban ültünk le és bejött 2 ott tanuló diák (egy lány, egy fiú) és egymással háttal ültek le és egy nagy állvány választotta el őket, tehát a kör egyik felén a lány, a másik felén pedig a fiú ült.



Nekem a fiút kellett rajzolnom. Aztán simán beállított csendélet, és jött a kreatív feladat. Itt hajtogatni kellett (lehet hogy jövőre más lesz), és itt (mint a nevéből is kiderül), a kreativitásodat mérik föl.


Ezután április tájékán kiírják az ideliglenes felvett emberek sorrendjét (már szakokra beosztva).


Április végén, Május elején kiteszik a véglegeset és levélben értesítenek hogy felvettek-e vagy sem.


Aztán ha felvételt nyertél akkor el kell majd mennem orvosi vizsgálatra ahol vérkeringést,magasságot,súlyt mérnek. Lényegében egy nagyon szimpla vizsgálat.


Aztán júniusban van a beiratkozás.



Több információval nem tudok szolgálni, remélem azért segítettem valamennyit.

2016. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jézusom O_O Ide erő kell hogy ezt mindet végigcsináljam O_O

Nemsokára lessz a felvételim, és ugymond be vagyok szarva hogy mit csináljak, lerajzoltam a tesómat protréban, semmi bajom se a technikámmal viszont, ejjejej rohadtul nem hasonlitott rá (bocsi a kifejezésért)

Ide ugylátszik tényleg csak a legjobbakat vegyik be U_U

Lehetséges hogy én a protré első 10 percében kudarcot vallok:( Arról pedig nem is beszélve hogy az átlagom 2-es

És csak a rajzra támaszkodtam:((

2018. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!