Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Új suli, új közeg, új emberek....

Új suli, új közeg, új emberek. én meg rég éreztem magam ilyen szarul. Tanács?

Figyelt kérdés

Szóval most mentem középsulba, és már eltelt másfél hónap. Es az a nagy helyzet, hogy senki nincs akivel ott tudnék beszéni. Mindenki teljesen más mint én. És ezzel talán baj sem lenne, sőt, nem is volt egy ideig, mert régi osztálytársakkal, haverokkal tudtam chatelni suliban is. Viszont nekik mind bejött az új osztályuk, így már leszarnak teljesen...még az is akit talán nevezhettem volna legjobb barátomnak. És ezek miatt most tökre kivagyok, suliba sincs kedvem menni...nincs kedvem semmihez. Szerintetek megoldás lenne egy iskola váltás? Amibe most vagyok az egy elég jó suli, legjobb 100-ban benne van asszem, és ehhez mérten viselkedik mindenki kivéve én...nem félre érteni, a jegyekkel nincs gond, mindenből 4-re állok, ami nekem tökéletesen elég. Csak...teljesen más a stílusom, a hozzáállásom, az értékrendem...és a múltam mint a többieknek. És ezért gondolom, h nem jövök ki velük. Szal sztetek érdemes lenne esetleg egy gyengébb suliba átíratkozni, hátha lesznek ott olyanok akikkel el lennék?

lehet kicsit kesze-kusza amit írtam, bocsánat, most ennyire tellett. :(



#középiskola #gimnázium #rossz közérzet #beilleszkedése problémák
2015. okt. 18. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért te extrovertáltabb vagy. netán introvertáltabb osztálytársaidnál?


Nekem is nehéz dolgom volt 9.-ben, a legtöbb embertől különbözöm személyiségemben, de nem mentem át más iskolában -tudván ott is hasonló helyzet lenne, illetve újoncnak nehéz lenni egy új iskolában- és egyáltalán nem bántam meg.


De nyílván te ismered jobban a körülményeid, lehet neked nem lesz jobb az osztályközösséged. Ezt neked kell eldöntened. (de mindenképp maradj még egy kicsit szerintem)

2015. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha rendesek, jófejek az osztálytársaid (nagy része) akkor lehet hogy talán neked kéne változtatni egy kicsit. Legyél közvetlenebb, próbálj nyitottabban és kevésbé kívülállóként hozzáállni az emberekhez. Biztos van valaki aki egy kicsikét is hasonlít rád, de ha nem találsz ilyet, az se riasszon el, ismerd meg jobban az illetőt és hidd el előbb-utóbb találtok valami közöset :)

Ha viszont mindenképp át szeretnél iratkozni és bírod a strapát, meg a tanulnivaló mennyiséget akkor gyengébb suliba nem érdemes, menj egy hasonló szintűbe.

De tartsd észben, hogy egy kapcsolat kétoldalú, neked is meg kell magad erőltetni. Ne várd el, hogy majd mindenki alkalmazkodni fog a te stílusodhoz.

(Nem igazán jött le, de "benne van a legjobb 100ban és mindenki így viselkedik" arra utal, hogy sznobok az emberek? Csak mert jó néhány színvonalas iskolának van nagyon jó a közössége. Csak ezért ne iratkozz át gyengébb suliba, nézz körül gyakori kérdéseken a közösséggel kapcsolatban.)

2015. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. Köszi a gyors válaszokat <3

2. Én még az elején kezdeményeztem, de egyszerűen nem volt senkivel közös hang

3. Igen, elég sznobok...

4. Ha sulit váltok majd félévkor lesz az. Szal lehet addig tökre megváltozok...bár ezt kötve hiszem

5. Introvertáltabb vagyok a többieknél

2015. okt. 18. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!