Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki elmagyarázza ezt nekem?

Valaki elmagyarázza ezt nekem?

Figyelt kérdés

Oké, lehet hogy hülyeség amit kérdezek, de mi az az ösztöndíj? Elvileg azért jár, hogy tanujak, és osztályzatonként más összeget kaphat az ember, nem?.. Kicsit kutattam, hogy gimnazistáknak lehet-e ilyet, de mintdenhol a külföldi tanulás támogatása jött szóba...


Hogy működik ez?



2015. okt. 20. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjat általában felsőoktatásban kap az ember, középsuliban ritkán, max. sportteljesítményért talán, vagy ilyesmi. Van ösztöndíj tanulmányi eredményre (egyetemen), és van olyan, hogy finanszírozza valamilyen szervezet számodra a külföldi tanulást valamennyi ideig - ez két különböző dolog, mindkettőnek ösztöndíj a neve.
2015. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hú, ez gyors volt! Köszi. :) Az egyik osztálytársam szakközépbe akar menni, és ő mesélte, hogy ha jól tanul minden hónapban kap x összeget... Gondoltam lehet hogy gimnáziumban is lehet valahogy kapni, de minden helyen csak azok kapnak, akik szegényebb családból származnak. Köszi a választ mégegyszer! :)
2015. okt. 20. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
A szakközepes barátod azért kap, mert már valamelyik céggel szerződést kötött előre, és azok fizetnek. Cserébe, ha megszerezte a szakmát, oda kell neki menni melózni, előre meghatározott x évig. Így működik ez.
2015. okt. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A barátod nem fog kapni ösztöndíjat, mert ott (még hiányszakmánál is) kevesebb a gyakorlati órák száma. Ezt onnan tudom, hogy faipari szakközépre járok. Nálunk a szakmunkások kapnak pémzt azérr mert buták/több a gyakorlatuk egy héten ezáltal ügyesebbek lesznek.
2015. okt. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én gimibe árok és a sulinknak van saját ösztöndíjpályázata. Havonta kapok egy összeget és ha a második félévben nyelv vizsgázok azt fizetik. Amúgy hetente 2 plusz órát fel kellett vennem a választott tantárgyakból (2). És projectet is kell csinálni.
2015. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!