Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus könyvtárosi...

Informatikus könyvtárosi tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem a 'büfészak' válaszokra várok, hanem érdeklődnék afelől, akik ezt tanulják/tanulták, hogy mik a tapasztalataik. Hova tudtál elhelyezkedni, akár könyvtárban, akár azon kívül? Matek/fizika van? Informatika milyen szinten? Az infós tudást, ha rádolgozok akár külön, valamilyen szinten tudom majd érvényesíteni. SZTE-sek előnyben, de mindenki mást IS meghallgatok, sokat jelentene!!!!

2015. okt. 22. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Matematika és fizika egyáltalán nincs; az informatika mennyisége intézményenként változik, az ELTE-n kimerült az integrált könyvtári rendszerekben, netes alkalmazásokban és egy kis honlapszerkesztésben, igazából az "informatikus" jelző csak azért van a szak nevében, hogy vonzóbbnak tűnjön. Az integrált rendszereket egy betanított csimpánz is tudja kezelni, az elhelyezkedés pedig szakirány és elhivatottság függvénye.
2015. okt. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Nem büfészak, bár sokan azt hiszik. Rengeteg a beadandónk, sűrű az anyag. Informatikánk nekünk se sok volt, de még csak elsős vagyok.

Kb. 5 év múlva elég erős nyugdíjazás lesz a szakmában, utána lesz esély elhelyezkedni.

2015. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
Hát nem éppen! 25 éves végzett informatikus könyvtáros vagyok és bátran állíthatom, hogy ez egy büfészakma, nem jó semmire. Telített a szakma de nagyon. A megyémben havonta egyszer hirdetnek ilyen munkát arra meg vagy százan jelentkeznek. végzett társaim nagy része külföldön dolgozik én egy ideig könyvesboltban dolgoztam 3 hónapig majd 6 hónapig közmunkán. Most munka nélküli vagyok kb 3 hónapja és még ki tudja meddig... szakmát fogok váltani valószínűleg...
2016. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!