Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tamási Áron Két Tannyelvű...

Tamási Áron Két Tannyelvű Nemzetiségi Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Minden érdekel...milyen a környezet,a tanárok? Tényleg olyan erős suli? Mennyire sok? Német nyelvre mennék...

Átszeretnék iratkozni...nehéz bekerülni?



2015. okt. 29. 10:09
 1/3 anonim válasza:
En oda jarok. Es ugy latom h az angolra total linkek mennek, de a nemeten a kitunk tanulok is izzadnak. Altalaban az 1. evban kibukik 1-2 ember uh. A nemet resze elegge jo
2016. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
En most oda jarok a nemet reszre. Ha tenyleg tanulsz akkor nagyon jol fogsz nemetul tudni annyira nem is nehez de miutan az elso even tul vagy mar konnyen fog menni. A tanarok akik vannak (most eppen eleg sok tanari hely uresen all) azok jok vannak kedvesebbet es kevesbe kedvesek de alapvetokeg a szinvonal az nagyon jo. A kozoseg lehetne jobb is. Az iskola kb semmilyen programot nem szervez igy ha csak valami ismeros/testver nem jar a felsobb osztalyokba eleg nehezen tudsz onnan barkit is megismerni. Sok a buta liba. A muveltsegi szint se a legmagasabb. Ha ertelmesebb dolgokrol akarsz valakivel beszelni mint hogy milyen kormod lesz jovo heten lehet lesz egy kis bajod talalni valakit aki meghalgat. Persze vannak kivetelek es ha szerencsed van akkor jo baratsagokat is tudsz kotni.
2022. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Német tagozatra mentem, és most vagyok túl az első évemen. Évfolyamugrással jöttem, ezért nekem kimaradt a nulladik. Ez úgy működik, hogy minden nulladikos letesz egy alapvizsgát, ami B1-es szintnek felel meg. Én ezt nyolcadik után abszolváltam. Itt néhányan elhasalnak, azonban ez egyfajta szűrő a továbbiakra. Aki ezt nem teljesíti, komoly hiányosságai lesznek, de ha megbuksz sem kell elkeseredni. Kilencedikben szintén teszünk egy osztályozóvizsgát, majd tizedikben. Ezek lesznek az osztályozóvizsgák, a német mint idegennyelv kimaradása miatt. Ennek segítségével tizenegyedikben letehetitek a német emeltet.


Eleinte nagyon nehéz volt a pazarlás és a leszarok mindent tapasztalni. A legtöbb tanár emberséges, és nem skatulyáznak be. Aki itt megcsinálja, amit kell, gyerekjáték lesz számára az érettségi. Az ittlétem alatt megtanulhattam, mit jelent az alázat, hiszen számtalan arconcsapást kaptam. Irdatlan mennyiségű egyessel gazdagodhattam, és örültem, ha görbült. Félévkor megbuktam fizikából, 1.25-ös átlaggal, ami nem érintett túl jól, azonban kezdtem felfogni a dolgok komolyságát. Év végén már a hármasért küzdöttem, ami kevesen múlott ugyan, de nem lett meg. A humán mellett a reál tantárgyakból is iszonyat tempót diktálnak, de nem kell megijedni. “A befektetett munka meghozza a gyümölcsét”. Boross Zsófia fizikatanárnőtől idézem ezeket a szavakat, amik azóta is csengenek a fülemben. És akkor jöjjenek a hátrányok, és intő jelek: a pénz nem ismer határokat, ami az egoizmus megnövekedésével jár. Flancolás, és rosszindulat árad számos lányból, és a picsa jelző sem erős rájuk, persze nem mindenki ilyen…

2023. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!