Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem megyek el...

Mi történik, ha nem megyek el az emelt német szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Tavaly év végén 83%-ra érettségiztem középszinten németből. Most döntöttem el, hogy földrajzból kellene német helyett emelteznem, az jobban megy és jobban is érdekel. Németből az írásbelit már megírtam és nem sikerült valami jól (eredményt még nem tudok). Ha nem megyek el szóbelire akkor semmisnek számít az idei emeltezés és a tavalyi középszintű kerül a bizonyítványomba?

2015. okt. 30. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Az kerül a bizonyítványodba, amit megjelölsz. Ez így működik, hogy ha két szinten is van érettségid ugyanabból a tárgyból még a bizonyítvány megszerzése előtt.


Ha nem mész el, értelemszerűen megbuksz, de semmi különös következménye nincs. Ha meg mégis elmész, még meglehet, és 60% fölött középfokú nyelvvizsgával egyenértékű, szóval szerintem megéri. Emellett persze a földrajzot is megcsinálhatod.

2015. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Egyébként is azt vallom, minden vizsgán a szerencsére is nagy szükség van. Mégha nem is sikerült jól az írásbelid... Magam is jártam már úgy, hogy nyelvtani tesztben csupán tippeltem, és bejött. És ha a szóbelin is egy jó tételt húzol????

Semmi esetre sem szabad meghátrálni és nem elmenni. A másik pedig, amennyiben 60 %-ot elérsz, az érettségid németből egyenértékű lesz egy középfokú C típusú nyelvvizsgával. Vagy a nyelvvizsgára még külön ki szeretnéd fizetni a nyelvvizsga díjat??? Ez ingyen van!!!

2015. okt. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A sulimban ingyenesen lehet DSD nyelvvizsgát tenni, egész Európában elfogadják. Meggyőztetek, lehet mégis elmegyek a szóbelire, aztán ha nem jön össze, megcsinálom földrajzból is az emeltet, ilyen egyszerű :D
2015. nov. 1. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!