Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rosszul megy a matek és a...

Rosszul megy a matek és a nyelvtan felvételi. Mit tegyek? (Bővebb lent)

Figyelt kérdés

A nyelvtan talán elfogadható még, csak a közmondásokat, szólasokat, tájnyelvi és rokonértelmű szavakat gyakorolnom kell meg a fogalmazást, szóval ezen lehet tudok javítani.

De a matek! Az szörnyű. Az első feladatokat még értem (bár nem mindig) de az utolsó 3-4 feladat már totál káosz nekem. Mit tegyek? Azt tudom, hogy a százalékszámítást, törttel való számolásokat át kell néznem, de ezek mellett még mit tegyek? Egész szünetben ilyen feladatokat csináltam, de nem javul, nagyon nem értem.

Kérlek segítsetek, ez nagyon fontos most nekem!!:))



2015. okt. 30. 13:51
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Szerintem kérd meg egy osztálytársadat/barátodat, aki jó matekból, hogy segítsen.

Meg sok iskolában szokott lenni ilyen felvételire felkészítő különóra délutánonként. Nálatok nincs?


Egyébként amikor megpróbálsz megoldani egy feladatot, de nem megy, akkor utána amikor elolvasod a megoldást, úgy megérted?

2015. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én vagyok az egyik legjobb matekos.:)

Szokott lenni, de az számomra nem sokat segít, ugyan olyan feladatokat csinálunk általában és a felvételi feladatoknál nehezen tudom azt alkalmazni.

Van, amelyiket megértem, de van amiről gőzöm sincs, hogy hogyan jött ki az az eredmény.

2015. okt. 30. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Ehhez inkább egy profi tanár kell, aki megtalálja a megfelelő személyes csatornákat a te felfogásodnak, adottságodnak megfelelően.

Mivel már nincs sok idő, hatékonynak kell lenni.

Kérdezz körbe, ismer-e vki ilyet, nem mindegy, ki az a tanár. Az sem elég, ha idős, az sem ha sok végzettsége van.

Én magam is tanítok ilyen gyerekeket, de teljesen fullon vagyok.

2015. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hanyadikos vagy? Tudsz egyenleteket megoldani? Én amikor hatodikban felvételiztem, nagy hasznát vettem az egyenleteknek, és valószínűleg ez 8.-ban is így van. :)

Amit tudsz szerintem csinálni, hogy próbálkozol, próbálkozol, próbálkozol. Ha időre csinálod, ne akadj fenn egy feladaton, menj tovább és majd később térj vissza arra, ami nem megy. :)

2015. okt. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

8.-as vagyok, igen, tudok.

Van olyan feladat,amiben hasznát veszem,de csak 1-2 ilyen feladat van.:/

2015. okt. 31. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!