Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik felsőoktatási szakképzé...

Melyik felsőoktatási szakképzésre érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

-Kommunikáció és média (moderátor)

-Kommunikáció és média (kommunikátor)

-Jogi asszisztens

-Televíziós műsorkészítő



2015. okt. 30. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek közül? Jogi asszisztensi. Bár egy évvel tovább jársz és akkor diplomád is lesz belőle. A többi az vicc, ne haragudj.
2015. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazság szerint az összes egy vicc.
2015. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jogi asszisztensi helyett ott az igazságügyi igazgatási. Egy évvel hosszabb csak, az eleje tök ugyanaz, és diplomát ad. Elhelyezkedésben is jobbak az esélyek.


Kommunikáció és média felsőfokú szakképzésben? Akkor már inkább egy jó okj-s szakma, komolyan. Az utolsót meg hagyjuk.

2015. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazságügyi igazgatási szakra nem szeretnék menni, mert nem lesz 400 fölött a pontszámom sajnos és fizetősre pedig nem éri meg ez a szak. Emiatt gondolkodtam felsőoktatási szakképzésen.
2015. okt. 30. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy jó okj-vel többre mész, mint egy kommunikáció és média felsőoktatási szakképzéssel. Ha van egy szakmád, amiben jó vagy, az nyerő lehet kis nyelvtudással is. Ezekkel viszont nem fogsz munkát találni, szinte biztos. Tv-hez, médiához ismerős kéne. Nekem dolgozik ismerősöm tv-nél, azt mondta, az isteni jószerencse vitte oda, de esélytelennek látja a bejutást másoknak. Ő már bedolgozta magát, de ő a kivétel, aki erősíti a szabályt. Ha valami biztosabbat szeretnél, nézd meg az okj-ket, most 2-t is ingyen tanulhat az ember, és ha jót választasz, kb. azonnal lesz munkahelyed is.
2015. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kommunikáció és médiáról én is ilyesmit hallottam sajnos!

Legjobban a jogi asszisztens szakra mennék, mert a jogi pálya érdekelne inkább vagy valami ehhez hasonló. Jogász szakra szerettem volna menni és nagyon sokan is tanácsolták nekem, hogy abban igazán jó lennék, de sajnos az emelt érettségi miatt arra nem mehetek...

2015. okt. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!