Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokkal nehezebb a BME, mint...

Sokkal nehezebb a BME, mint az Óbudai Egyetem? (mérnökinformtikus szak)

Figyelt kérdés
Ha bármelyikről van véleményed/tapasztalatod, szívesen elolvasnám!

2015. nov. 1. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Az óbudai se könnyű, nehogy azt higyje bárki
2015. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
BME mérnökinfós vagyok, és ez tényleg rohadt nehéz, hacsak nem vagy a legtehetségesebbek között. Az tény, hogy ritka, aki mintatanterv szerint viszi a BSc-t. Az OE-vel nincs tapasztalatom.
2015. nov. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Párom a BME-re jár, vért izzad szinte. Egy kolléganőm pedig az Óbudaira, ő is szenved, már egy évet csúszik, viszont azt mesélte, hogy nagyon sok olyan csoporttársa van, akik a BME-ről mentek át vagy épp estek ki. A BME keményebb, de ahogy az első is írja, azért az Óbudai sem egyszerű. Elég nehéz a mérnökinfo szak úgy általánosan.
2015. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Nővérem BME mérnökinfón végzett, neki sok csoporttársa bukott ki vagy önszántából ment át az OE-re, és ők mondták, hogy a Műegyetemhez képest vicc az Óbudai. Nyilván viszonyítás kérdése, én speciel egyiket se tudnám elvégezni, mivel hülye vagyok az egészhez és nem is érdekel, de ha picit is konyít hozzá az ember, akkor nem fog beledögleni.
2015. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sidel ***** válasza:
81%

Negyedéves BME-s mérnökinfós vagyok:

Viszonyítani nem tudok, de az ismerőseim között egy személyről tudok, aki eddig csúszás nélkül megcsinált minden tárgyat, de végül neki is halasztania kell, mert szakmai gyakorlathoz helyet nem talált, mivel nem indult versenyeken, TDK-n, ilyesmiken.

Én jelenleg egy év csúszásban vagyok, de még bármi lehet belőle. Van egy-pár szívatós tantárgy, amikre épülnek más tantárgyak és ezek miatt sokat lehet csúszni.

2014-ben változtattak viszont a mintatanterven, előtanulmányi renden is valamelyest, szóval lehet jobb a helyzet most már...

2015. nov. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

#5 lol, azért ahhoz tehetség kell, hogy ne találjon valaki szakmai gyakot és ezért kelljen halasztania. Legrosszabb esetben a tanszéken is tudnak segíteni, vagy a konzulens vagy az ismerős ismerőse (kevés embernek lenne meg a szakmai gyakja, ha csak TDK és egyéb verseny győzteseket keresnének).

Én szintén negyedéves vagyok, mindenem megvan mintaterv szerint és ismerek jó pár másik embert is aki egyenesben van. Nem lehetetlen, csak munkás.


És csak hogy a kérdésre is válaszoljak. Nyilván az óbudai sem könnyű, ott sem fognak utánad vágni egy diplomát. Viszont volt szerencsém több óbudaissal is beszélgetni informatikáról, és hát mondjuk úgy, hogy alacsonyabbnak tűnik az elvárt szint. Még azoknak, akik hálózatokból erősnek mondták magukat (persze lehet, hogy csak imponálni akartak, aztán jól felsültek), is tudtam újat mondani, pedig nem vagyok egy nagy hálók mágus.

2015. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

a BME-n vasalják be a legtöbbet = onnan jönnek ki a legnagyobb tudással az emberek. innentől kezdve neked kell eldönteni, hogy megéri-e. szerintem a legjobbat érdemes választani, még ha meg is csúszol picit, meglesz az eredménye.


Óbudai sem rossz, de a többit teljesen felejtsd el (pl. Dunaújvárosi Főiskola mérnökinfot nevetve csinálják meg a diákok, és még levelező is van..).

2015. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

A BME-n nagyon sok az ismeret a valóságban nem létező ideális rendszerekről. Hogymajdhaegyszernehogyszükséglegyenrá.

Persze megnézem majd melyik BME-s fog emlékezni x év munkahelyen eltöltött év után a Schrödinger egyenletek levezetésére.

2015. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
98%
A BME egyértelműen nehezebb. Nem az a probléma, hogy aki elvégzi, egyértelműen nagy tudása van, hanem hogy aki nem tudja elvégezni, az nem feltétlenül lenne rossz szakember. Az elvárások magasak, de nem feltétlenül mind hasznosak, és akkor a 'mocsokságokról' nem is beszéltem.
2015. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!