Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanár mit dolgozik le dec...

Egy tanár mit dolgozik le dec 12-én? Évről évre ez kérdés de sose kapok rá választ. Dupla munkanap? Mert a ledolgozandó nap meg ki van írva szabadságra.

Figyelt kérdés

Dec 12-e szombat munkanap, dec 24-ét dolgozzuk le.

Egy iskolában dec 24-e a téli szünet része. A tanárok az iskolai szünetek teljes terjedelmére automatikusan szabira vannak kiírva, kötelezően. Nem kérdés hogy ki mikor van szabin: ha szünet van, az elsőtől az utolsó napig kérvényezés nélkül szabin vannak. „Cserébe” más napokon meg nem mehetnek.


Tehát én, tanárként dec 24-én szabin leszek. De 12-én be kell menni dolgozni. Tehát olyan napot dolgozok le, amin szabin vagyok. Egyszerre vagyok szabin és dolgozok? Olyat lehet? Hát nem lehet. Elvileg.

De ha már így van, akkor dupla munka = dupla pénz. Kapom a pénzt egyszer mert fizetett szabi, és kapom a pénzt egyszer mert munkanap. De nem kapom mégse duplán.


Egyszer valaki magyarázza már el nekem ez hogy van!


2015. nov. 2. 08:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ne mondja senki kérem, hogy az iskola vezetését kérdezzem. Már kérdeztem, nem csak én már többen, a válasz: munkanap. Pont.
2015. nov. 2. 08:58
 2/11 anonim ***** válasza:

akkor a dec 24 nem lesz szabadság nap - gondolom...

Az intézkedések egy része csak azért van, hogy lehetőleg senki se érezze magát jól. Ez különösen az oktatásban és az egészségügyben dolgozókra érvényes. Pont.

2015. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
December 24 az munkanap, mindenhol dolgoznak az emberek, max. rövidített munkaidővel. Az, hogy aznap nincs iskola, csak annak köszönhető, hogy előtte le kell dolgozni. Neked az nem szabi, ha nem kéne előtte ledolgozni, akkor a szünet közepén be lehetne menni szépen az iskolába órát tartani.
2015. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én értelmezésem is az, amit az előző válaszoló ír: az a nap nem a szünet (vagyis a szabadságod) része, hanem egy szabadnap a héten (amúgy munkanap lenne, csak előre ledolgozzuk). 25-26 munkaszüneti napok, az sem a szünet része, azon nem akadsz ki? Vagy az összes szombat-vasárnap, hiszen azokon sem kell dolgozni.
2015. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A tanárok az iskolai szünetek teljes terjedelmére automatikusan szabira vannak kiírva"

Szerintem itt rejlik a tévedésed.

2015. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5


Szerintem a tévedés nem ez. Legalábbis ha helyesen értelmezzük: az iskolai szünet összes munkanapján vannak szabadságon. Ami pedig igaz.


Ami itt a tévedés, hogy valamiért a pihenőnapokat is bele szeretné vonni a kérdező a szabadságba, pedig a szabadság definíciója eleve ütközésben van a pihenőnappal. Tehát ez abszolút nem jogos. Ennyi erővel a téli szünet összes pihenőnapját és munkaszüneti napját bele kellene számolni: 24, 25, 26, 27, 1, 2, 3. Vagyis a kérdező logikájával nem is csak 1, hanem 7 napot vesznek el tőle, hiszen akkor "amúgy is szabadságon lenne".


A helyzet egyébként nem lenne kérdés, ha a tanárok is fix szabadsággal rendelkeznének egy évben. Itt pont az az anomália, hogy időszakokra mennek szabadságra, és nem konkrét munkanapokra. Pedig ha azt mondanák, hogy van x napotok, ami szabadság, már nem is lenne kérdés, mit miért kell dolgozni. Mondjuk gyanítom, hogy végső soron ez így van, hiszen csak számon van tartva valahol a szabadságon töltött napok száma.

2015. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a fogalom megy?

A kormányrendelet a Kormány, vagyis a végrehajtó hatalom által hozott legmagasabb szintű jogszabály. Általában törvényi felhatalmazás alapján hozzák meg (ami - a jogalkotásról szóló törvény szerint - egyben megalkotási kötelességet is jelent).


326/2013. (VIII.30) 30. § (3)

2015. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hiszen csak számon van tartva valahol a szabadságon töltött napok száma.


Így van! És bizony be tudom mutatni a tavalyi szabis ívet, ahol kőkeményen ott szerepel: dec 24-igénybe vett szabadságos nap. És 24. már tavaly is előre ledolgozott nap volt amikor uez volt a szitu.

Akkor?

2015. nov. 2. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor igazad van. Pihenőnapra nem lehet szabadságot kiadni.
2015. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor mutasd be fényképen ha valóban be tudod mutatni mert különben senki nem fog hinni neked
2023. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!