Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Legfiatalabban hány éves...

Legfiatalabban hány éves korban lehet valaki hadnagy?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elvégzi a katonai főiskolát, tehát husznonegy-két éves korában.
2008. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen.

ez a legalacsonyabb tiszti rang, katonai felsőoktatásban végzettek egyből ezzel indítanak. Esetleg főhadnaggyal.


ha azt kérdezed, hogy a normál, szolgálati időtől függő előléptetéssel mikor lehet ezt a rangot elérni, akkor a válasz, hogy semmikor, mert tiszt csak szakirányú oktatás elvégzésével lehet az ember.

2008. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
beszéltem a "hadnagyommal",aki az ügyem kezeli,szembesítést végez,stb. és annyira fiatal volt a hangja,hogy nem keltett bennem túl sok bizalmat..
2008. szept. 12. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint tiszt alapvetően diplomával lehetsz, de már ez sem teljesen általános (a rendfokozat a beosztásokhoz is kötődik, haderőreform miatt így nem feltétlenül lesz egy diplomás automatikusan a tisztikar tagja). És az pedig szerződéses katonaként is lehetsz, tehát nem csak zmne diplomával, hanem pl. tipikusan mérnökként. Persze ekkor is el kell végeznie egy alap katonai kiképzést.

Ha jól értem, a te hadnagyod rendőr hadnagy. Ebben az esetben rendőrtiszti főiskolát végzett (valószínűleg még...a következő már valami bolognai alapszakot). Itt is van átképzés ugyan, de sokkal kisebb és kevésbé lényeges mértékben.

2010. jún. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!