Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok szakon...

Nemzetközi tanulmányok szakon miről írtátok/írnátok a szakdolgozatotokat?

Figyelt kérdés
Van már néhány ötletem, de még nem vagyok teljesen biztos benne. Mindenféle témájú érdekel!

2015. nov. 6. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
mcdonalds munkatapasztalat
2015. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hahaha. Naaaaaagyon vicces voltál. Nem dolgoztam ott és remélem, annál több van bennem. :)
2015. nov. 6. 13:51
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Elég baj, ha ezt a kérdést itt teszed fel... Nemcsakhogy nevetségessé teszed magad, de az adott szakot is lejáratod!

Nincs konzulens az egyetemen, vagy mi a fene bajod van?

2015. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De van és már hónapokkal ezelőtt jeleztem a szandekaim neki és történtek utána is lépések. :)

Érdeklődni nem lehet vagy mi?! Hadd erdekeljen már mások véleménye - az engedélyed nélkül is.

2015. nov. 6. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

Akkor nem értem mi a probléma...

Van már konkrét témád, hiszen van konzulensed, tehát a kérdésfeltevés érvényét veszti.


Ha az érdekel, hogy korábban mikből készültek szakdolgozatok, azt nem ezen az oldalon fogod megtudni. A konzulenst, és az adott tanszéki kollegákat kell erről kérdezni.

Ezeket azért írom, mert feltehetően még elég járatlan és tapasztalatlan vagy a dolgokkal. Majd ez idővel fejlődik aztán.

2015. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Tégy meg egy szívességet, és ne a gyakorin kérdezősködj ilyen témában, hanem vitasd meg tanáraiddal, konzulenseddel, szaktársaiddal a dolgot.
2015. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5. köszönöm a biztatást, azért tisztában voltam azokkal, amiket írtál. :)

de azt akkor is tartom, hogy hadd érdeklődjek már, lehet, hogy valaki bedob olyat, amiről nekem még valami eszembe jut. mellesleg más ilyen jellegű kérdéshez miért nem trollkodtál oda? :D. és ezt már tőled is kérdezem, kedves #6. tégy meg egy szívességet és ha nem tetszik valami, akkor görgess tovább.

2015. nov. 6. 22:43
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

El vagy tévedve kérdező egy kicsit. Nehogymár nekem kelljen témát adnom...


Ismételten mondom, hogy ezen az oldalon nem fogsz témát kapni. Az adott tanszéket kell nyaggatni, ha témát akarsz.

A problémád továbbra sem értem. Azt írtad, van konzulens, meg téma. Minek akarsz mással foglalkozni. Nem jó az amivel 5 hónapja foglalkozol?


Egyet értek a #6-os válaszolóval, az ilyen problémáidat vitasd meg a konzulenseddel, ill. a tanszéken kérdezősködj. Nem tudom miért vagy ilyen érthetetlen. Lejáratod az adott szakot, még jó hogy nem írtad, hova jársz.


A másik dolog, hogy a szakdogának önálló, saját kutatási eredményeket kell tartalmaznia. Ez magába foglalja azt is, hogy elkészítés előtt több hónapig tartó szakirodalomkutatást végzel, a témakörben és a hozzá kapcsolódó problémakörben.


Valahogy úgy látszik írásodból, hogy fogalmad nincs arról, mi az a szakirodalomkutatás, még a hozzáállásod is rossz.


Úgyhogy szerintem a vitát fejezzük be itt és most, mert lejáratod a saját szakodat, válaszaidból pedig a további olvasók is egyértelműen levonhatják a szakról való negatív következtetésüket, és teljesen jogosan.

2015. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, ahogy egyes rétegek azzal takarják, hogy nem tudnak válaszolni, hogy nem itt tedd fel a kérdésed.

Ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket tehetünk fel, ugyanakkor azok, akik tudnak segíteni, tanácsokat, tippeket adni, azok ezt megtehessék. Aki itt olvas, az is tájékozódjon itt, keresse a kérdésére a választ. Ha nem talán kielégítő feltehesse kérdését.

Szóval, ha nem tudsz segíteni, ne kritizáld.

Köszönöm a megértést a GYIK azon részének, akik tényleg segíteni akarnak egymásnak.

2015. dec. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi tanulmányok elég nagy területet fed le, sok különféle tanárral. Nem mindegy, hogy a konzulens nemzetközi jogos és ezért a szakdolgozatnak is abba az irányba kell mozognia, vagy éppenséggel közgazdász, ami megint egy eltérő terület.

Mondhatom én, hogy én az emberi jogokról írnék, de mire megy vele, ha a választott tanára amúgy demográfiás?

Rengeteg témát lehet elemezni.

Nálunk van olyan, aki az orosz-ukrán konfliktusról írt, de olyan is, aki a kínzásokról, meg olyan is, aki egy adott ország emberi jogaiból.

Vannak kérdések, amire nem lehet csak úgy segítőkész választ írni.

2015. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!