Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kerülhetek be a Veres...

Beka007 kérdése:

Hogyan kerülhetek be a Veres Pálné Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8. évfolyamos tanuló vagyok, egy jó erõs gyáli iskolában.

Tavaly év végén, 4.5 volt az átlagom,

Magyar nyelv: 5

Magyar irodalom: 5

Idegen nyelv: 5

Történelem: 5

Biológia: 4

Kémia: 4

Földrajz: 5

Fizika: 3

Matematika: 3


Jelenleg ha minden jól megy, félévkor 4.8-as átlagom lesz;

Magyar nyelv: 5

Magyar irodalom: 5

Idegen nyelv: 5

Történelem: 5

Kémia: 5

Biológia: 5

Földrajz: 5

Fizika: 4

Matematika: 4


Hány pontosra kellene megírni a felvételit, hogy behívjanak szóbelizni? Azt hallottam, ha 4.5 körüli az átlag, de írsz egy jó felvételit, akkor behívnak. Hány pontos az a jó felvételi? Idei kilenc- tizedikesek, tudnátok mesélni, hány ponttal, milyen jegyekkel kerültetek be? Milyen a közösség, a tanárok, a tanulási módszer?

Mesélnétek egy kicsit a suliról?


Azt is hallottam, ha nem oda járok elõkészítõre, és nem ott írom a felvételit, kicsi az esélye, hogy felvesznek. Ez mennyire valószerû?


(A hibákért elnézést, jelenleg telefonról írom ezt a kérdést)



2015. nov. 6. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:

En jelenleg 9.es vagyok a NYEKes osztalyba jarok.

Tavaly felevkor ha jol emlekszem 4.6os atlagom volt...eleg eros fekvetelit irtam( 42p a matek 47p a magyar) Az nem igaz hogyha nem ott irod es nem oda jarsz elokeszitore akkor kisebb esellyel kerulsz be. En se oda jartam elokeszitore nem is ott irtam a fevetelit es hat most itt vagyok :D A tanarok nagyon kedvesek, jofejek(azert van par kivetel ;)) A kozosseg talan az egyik legjobb...2 honapja vagyok verespalnes es imadom <3 En ugye NYEKes vagyok ami annyit jelent hogy az elso evben csak angolt tanulunk es melle vagy olaszt vagy nemetet. Szerinten nagyon konnyu nincs olyan sok levke mint mondjuk evfolyamtarsaimnak akik mindig panaszkodnak h mennyi hazijuk van. Az a matek es fizika harmas kicsit befigyel 7.ev vegen de mar kinn vannak a honlapon( www.vpg.hu) es ott ki tudod szamitani hogy mennyi lesz a vitt pontod :D sok sikert a felvetelihez! Ha van meg kerdesed privatban szivesek valaszolok

2015. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én most 9.c(humán) osztályba járok. Engem egy 88pontos felvételivel vettek fel, de már 75ponttól behívtak szóbelizni embereket. Az tényleg nem jelent semmit, hogy ide jársz-e előkészítőre, vagy hogy itt írod-e meg a felvételit, például az én osztályomból senki se ide járt.

Kb ugyanazt tudnám leírni,mint az előttem lévő hozzászóló, tényleg elképesztő jó a suli hangulata és közössége!!

Szóval én is csak ajánlani tudom a VPG-t!

:)

2015. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat, hát, ha jó lesz a felvételim ( a jegyekbõl most elég jól állok) akkor remélhetõ, hpgy mehetek szóbelizni:) Csak az a gáz, hogy a 7. nem lett olyan fényes, csak az a nem mindegy, hogy az én sulim, az Ady egy nagyon erõs általános.
2015. nov. 8. 18:53
 4/9 A kérdező kommentje:
És pl. a városunkban levõ iskolák gyengébbek, ami azt jelenti, hogy ott bõven kitûnõ is lehetnék, még jobb is, mert nem egy erõs suli. És, hogy egy erõsebb gimiben azt látják, hogy na ez kítûnõ, az meg nem. Pedig lehet a gimiben a pl. Bartókos 3-as43-4-es átlagú lenne, míg pl. Én 4-5 átlagú. És ez azért nem mindegy, fõleg egy Ady esetében.És lehet, pont emiatt csúszok le róla...
2015. nov. 8. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:

De ha tényleg a te sulid a környéken a legerősebb, akkor a felvételid is neked lesz az egyik legjobb, nem? ;)

Nem csak a hozott pontok számítanak.

2015. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Anyum is ezzel nyugtatott:D Remélem igazad lesz:)
2015. nov. 17. 14:18
 7/9 Bogi11 ***** válasza:

Én is most szembesültem vele, hogy a VPG-ben ennyi tantárgy jegye számít. :( A legtöbb helyen magyar, töri, matek, nyelv és 1 vagy 2 természettudományos tárgy. Itt meg úgy tűnik mindegyik. A tájékoztatóban ez szerepel: A vitt pontok számítása:A 7. osztály év végi és a 8. osztály félévi eredményei alapján, minden négyesért 1-1 pontot, minden hármasért 2-2 pontot, minden kettesért 3-3 pontot vonunk le a következő tantárgyakból: magyar

irodalom, magyar nyelv, idegen nyelv, történelem, matematika, földrajz, fizika, kémia, biológia.

50 pont a hozott pontok maximuma.

Ezek szerint 42 vitt pontod lesz, ami azért annyira nem kevés.80 pont feletti felvételit kell írni, az valószínű.

Nekünk is nagyon tetszik az iskola, de nálunk csak jövőre lesz aktuális. Az odajáró hozzászólóktól kérdezném, hogy hány ponttal jutottak be?

Kicsit zavaró, hogy a szóbeli re úgy látszik szubjektív megítélés alapján hívnak be:Szóbeli meghallgatásra csak azokat hívjuk be, akiknek általános iskolai tanulmányi eredménye és az írásbeli felvételi vizsga eredményének összpontszáma alapján esélyük van arra, hogy tanulmányaikat a Veres Pálné Gimnáziumban folytassák.

2015. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bogi11 ***** válasza:

A már odajárókat kérdezném, hogy hány ponttal hívták be őket szóbelizni? Valaki azt is mondta, hogy a VPG-be csak protekcióval lehet bekerülni. Vagy legalábbis sokat segít. Ez mennyire valós?

A haladó angol Nyek és a haladó angol humán közül mi alapján választottatok? Vagy mindkettőt megjelöltétek, és amelyik sikerült?

2015. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bogi11 ***** válasza:
Még egy kérdésem lenne: a felvételire milyen módszerrel készültetek? Jártatok valahova előkészítőre? A VPG-sre érdemes járni?
2015. nov. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!