Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF vagy BME? (bővebben lent)

BGF vagy BME? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és menedzsment, valamint nemzetközi gazdálkodás érdekelne. (önköltséges, mivel nem hiszem, hogy meglesz a 450+ pontom)


Kíváncsi lennék, szerintetek melyik a jobb iskola az oktatás, az oktatók, a lehetőségek, felszereltség és minden egyéb fontos dolog szempontjából.

Esetleg ha valakinek van tapasztalata bármelyikkel is, szívesen venném, ha megosztaná velem.


Corvinus nem jöhet szóba, ott még a fizetősön is túl magas a pontszám, nekem pedig 420-430 körül saccolom, így 10-20 pont különbség mindenképp lenne minimum.


Ja és ha valaki szintén ide szándékozik továbbtanulni, arra is kíváncsi lennék! :)


Köszönöm. (19 éves lány)



2015. nov. 14. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

bgf kkk nemzetközi gazdálkodás jó, bme gazdmen is jó

bgf pszk-t kerüld el, voltam nem jött be.


most másik intézményben tanulok gazdmenen. 24/F

2015. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

a BME eszedbe ne jusson, ha közgazdász akarsz lenni, az elsővel meg ne foglalkozz tipikus h***e aki valszeg az első félév után kihullott pénzügy számvitel bscről apszk-n


Viszont szerintem is ha az általad írt kettő közül kéne választanom akkor inkább nemzetközi gazdálkodás

2015. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

tipikus hülye, mert szerintem a követelmények nem egyenesen arányosak az oktatás színvonalával?... egyébként nem hullottam ki

kkk-ról viszont jókat hallottam, de ha most kéne választanom messziről elkerülném a bgf-et, bme meg szóba se jönne helyette óbudai keleti károly lenne a szimpatikus megoldás

2015. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
94%

BME-n vagyok nemzetközi gazdálkodás alapszakos és jópár ismerősöm van Corvinusról és BGF-ről is hasonló szakokról.

Próbálok nem elfogult választ adni, hisz nekem is ezért nem jött szóba a Corvinus, de utólag nagyon örülök hogy BME-re kerültem.

Itt színvonalasabb a tananyag, sokkal több zh van, sokkal többet kell tanulni a szorgalmi időszakban. Viszont az igaz, hogy Corvinusos diplomával könnyebben el lehet helyezkedni, de ez lényegtelen ha szóba se jöhet.

A BGF-et annyira nem ismerem, állítólag több kapcsolatot lehet szerezni, de szerintem ha ügyes vagy ezt a BME-n is elérheted hisz van sok szakkollégium, sok plusz kurzus stb, az oktatás meg biztos hogy jobb.

De nagyon rosszul nem jársz egyikkel se :)

2015. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
a BME GTK-n jobb az oktatás mint a BGF-en? Na ne viccelj már :D
2015. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most voltam BME-s nyílt napon, nagyon szimpatikusak voltak az emberek, a dékánok, az épület, a környék, meg ahogy bemutatták, az oktatás, a suli is.

Bár picit tartok tőle, elvégre főként műegyetemként szolgál és a GTK csak egy mellékkar rajta, míg a BGF erre van specializálódva. Nem tudom, melyik lenne a jó döntés. Még ott is megnézem majd a nyílt napot...

2015. nov. 29. 17:07
 7/9 anonim válasza:
95%

Amiatt ne felj hogy a tobbi kar muszaki. Igy itt erosebb a matek, meg van egy kis rivalizalas a gtk-sok es a tobbiek kozott, de szepen jon fel a gtk is a minosegi oktatasban

(elozo voltam)

2015. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
Mondtam, hogy BME GTK-ra ne menj, de te tudod :D
2015. dec. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5%
"Igy itt erosebb a matek" Csak nem a gtk-n...
2016. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!