Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen számológépet vegyek,...

Milyen számológépet vegyek, amit matematika érettségin is elfogadnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy ilyen grafikus számológépet használok, csak francia nyelvűt: [link]


A matektanárom azt mondta, hogy mivel "szöveges adatok tárolására és megjelenítésére" alkalmas, nem használhatom érettségin, nyilván, a puskázás elkerülése miatt. Az mellékes, hogy egyébként azt sem tudom, hogyan lehet vele szöveges adatokat tárolni...


Milyen számológépet vegyek, ami az érettségi előírásának eleget tesz, de mégis sok funkcióval van ellátva (de főleg, nem egysoros kijelzős)? Tudtok esetleg konkrét típust ajánlani? Nem akarok többezret kiadni úgy, hogy az új gépet se vihetném magammal.


Ilyesmikben gondolkodtam, de szerintem ezek közt is akadna, amit nem használhatnék:

[link]

[link]

[link]



2015. nov. 14. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind a 3 Casiot használhatod. Én a másodikat vagy a harmadikat ajánlom.
2015. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb amit még elfogadnak érettségin az a Casio fx570-plus... de csak akkor érdemes olyat venni ha meg is tudod tanulni használni, különben nincs értelme
2015. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. nov. 14. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Viszont egy tipp, ha olyan szakra mész tovább, ahova ez kellhet: Az fx-82es plus sajnos nem tud se determinánst számolni(ami még nem akkora gond), de a komplex számokat se ismeri. Pl Villamosmérnökin a váltóáramoknál alapszükséglet.
2015. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!