Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet angolul megírni a...

Lehet angolul megírni a szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy az dobhatna a színvonalán és egyébként is diploma után külföldön szeretnék elhelyezkedni, tehát amúgy is le kellene fordítanom a szakdolgozatot, mert a leendő munkahelyt érdekli. Nem találtam erről semmilyen információt, viszont ez most hirtelen érdekel és szeretnék rá választ kapni, ezért írtam ki ezt a kérdést... és most, hogy reményeim szerint sikeresen megelőztem a számonkérő kommenteket szeretnék választ kapni. :)

Köszönöm szépen!

Szép estét mindenkinek :)



2015. nov. 16. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a tvsz-t, nálunk (PTE) benne van, hogy igen, lehet.
2015. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi osztályon senki nem tudott segíteni? Ha nincs erre szabályozás, azt javaslom, írd meg magyarul, utána fordítsd le. A színvonala nem a nyelvtől függ.
2015. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem kérdeztem meg, mert most gondolkodtam el rajta egy pár órája és szerettem volna esetleg olyanokkal beszélgetni akik már írták így.

Köszönöm a válaszokat, ment rá a zöld kéz.

A minőségét pedig szerintem határozottan emeli. Nálunk Magyarországon rengetegen nem tudnak angolul, míg a körülöttünk lévő országokban egy huszon éves fiatal már minimum 1 nyelvet beszél gond nélkül, folyékonyan (!)

Mindenesetre nem erre akartam kitérni, nem indítok vitát és nem is erre várom a reakciókat, csupán kíváncsi voltam, hogy lehetséges-e, és igen :)

További szép estét

2015. nov. 16. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem értem, hogy mi köze a minőségnek a nyelvhez... Az a gyanúm, hogy te ezt érted alatta: "nézzétek én tudok angolul".
2015. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Felesleges angolul megírnod, ha:


- csak fel akarsz vágni milyen menő vagy angolból;

- nem angol nyelvű a szakod (így nem kérnek angol szakdogát sem);

- ezzel akarod jobban eladni magad külföldön. Megírod magyarul, ahogy kell a szakdogád, leadod, majd önszorgalomból megírod angolul is és azzal (ismétlem, csak azzal, mivel a magyar élből nem fogja érdekelni őket) villoghatsz külföldön. Bár ha a képzésed magyar nyelvű volt, a diplomád is magyar, ergo nem érdekli őket.

2015. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
anglisztikára akarok kimenni, külföldi egyetemre. Keresztanyám kint él és ki szeretnék menni hozzá, azt mondta, a munkahelyemen kérhetik, ezért ajánlatos lenne. De számítotam erre, hogy most jönnek majd az ilyen kommentek, hogy " felvágós, meg hogy nézzétek én mit tudok".... Nem tudom honnan ez a sok rossz indulat itt a magyaroknál... Egyszerűen szerettem volna angolul megírni és ennyi, miért kell mindig mindent agyon magyarázni és elmondani a körülményeket ( amikhez egyébként semmi köze nincsen senkinek )
2015. nov. 17. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!