Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumba tudnék...

Melyik gimnáziumba tudnék átiratkozni, és hol kell majd utána tovább tanulnom?

Figyelt kérdés

4+1 osztályos gimnáziumban kezdtem meg az utolsó évemet idén szeptemberben. Sok új tanárunk van tavalyhoz képest, és sokat esett az oktatás színvonala (a közösségé pedig sosem volt magas)... Minél előbb, legkésőbb félévkor szeretnék átiratkozni egy olyan intézménybe, ahol tanulunk is annyit, hogy biztos tudással menjek majd érettségizni. (Angolból és németből már megcsináltam az emelt szintűt előrehozottan, órára nem kell bejárnom; matekot, törit, magyar irodalmat és nyelvtant végig tanultunk, kémiát, biológiát, földrajzot, fizikát 2, médiát 1 évig. Szín jeles vagyok és érdeklődő természetű, különbözeti/felvételi vizsgára felkészülnöm nem jelentene nehézséget, ha szükséges lenne valamelyik tárgyból, amit mi kevesebb ideig tanultunk, mint ott tanultak, ahová átiratkoznék.)


Leginkább tanár szeretnék lenni, humán tudományokat szívesen tanítanék iskolában, és/vagy idegennyelvekből magánórákat adnék, utóbbiból viszonylag jól meg lehet élni. Érettségi után melyikhez hová kell jelentkezni? (Az idegennyelv-tanárnak ugyanúgy kell egyetem, és ha igen, hány év? Ha több tárgyat tanít valaki, akkor elég egyszer elvégeznie egy tanárképzőt, és utána külön a szaktantárgyait?)


Lehet, hogy hülye kérdések, de a mi sulinkban nem tudtak választ adni egyikre sem...

Aki tud bármit, annak előre is nagyon köszönöm :) (aki nem, az pedig ne fáradjon rosszindulatú megjegyzések írásával).



2015. nov. 17. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen okos, érdeklődő, színjeles fiatal ne menjen tanárnak. Idegen nyelvvel lehetsz tolmács, idegenvezető. Ezen felül orvos, jogász. Ezek komolyabb szakmák, és meg is tudsz majd élni belőlük. Gimibe pedig valami versenygimibe menj, aminek neve van, Fazekas, Apáczai, stb.
2015. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!