Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sért-e jogszabályt alapítványi...

Sért-e jogszabályt alapítványi iskolában a tanároknak a pótlékok ki nem fizetése? Vgay ez munkáltatói döntés mert nem KLIK-es iskola?

Figyelt kérdés

Alapítványi iskola tehát nem KLIK.

A pedagógusok bérét a bártábla rögzíti de ezen felül még pótlékok is járnak mint:


[link]


pl osztályfőnöki tagozatvezetői mkv vezetői stb


Na ezeket az iskola nemes egyszerűséggel nem adja. Indoklás semmi. Mivel én új dolgozó vagyok (szept-tól) egyelőre „figyelem a széljárást” de ahogy látom a régebbi dolgozók egyszerűen lenyelik ezt a dolgot, még rá se kérdeznek. Annyit hallottam tőlük, hogy „sose adták ez van”.


Én nem fogom lenyelni de még új vagyok.

Kérdezem: ezen pótlékok járnak akkor is ha nem KLIK-es iskolában vagyok? Hiszen a munkáltatóm ugyan nem a KLIK de a fizumat éppúgy bértábla alapján az állam adja voltaképp a kincstáron keresztül, nem az adott alapítványi iskola fizet.


2015. nov. 25. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Természetesen jár, a törvény mindenkire vonatkozik. Sok sikert a harchoz, darázsfészekbe nyúlsz, nem fogják könnyen megadni magukat, aztán meg kirúgnak.
2015. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kirúgni nem tudnak mert amikor harcot indítom már más munkahelyen leszek. Annyi eszem van hogy amíg itt vagyok addig csöndben vagyok.


Csak azt nem értem: és a többiek? Azért egy mkv vezető + of pótlék együtt már nem rossz pénz gavonta és erről lemondanak egy legyintéssel? Mondván hogy "ez van"?

És ezek tanárok? Ezek birkák. Úgy kéne kirúgni az összeset hogy lábuk nem érné a földet a munkahelyet meg földig rombolni a bíróságon.

2015. nov. 25. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Természetesen kirúgják őket, hiszen egy pillanat alatt kerül helyettük másik. Munkanélküliség van. Ne az áldozatokat hibáztasd!
2015. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt azért megnézem ahogy egy reál szakos monjuk kém-bio tanár helyére egy pillanat alatt kerül másik.

Tudok iskolát ahogy egy éve betöltetlen a kémia tanári állás. Egy év alatt nem jött el az a "pillanat". Magyat tört tanárt egy pillanat alatt. De reál vagy tesi tanárt? Nagyítóval se!

2015. nov. 25. 19:15
 5/12 A kérdező kommentje:

És mondjuk az összes tanár odaláll az igazgató elé és azt mondják: vagy megkapjuk az összes elmaradást ami a jogszabály és a szerződés szerint jár, vagy ha nem akkor felmondunk mind a mai nappal azonnali hatállyal (nincs ám felmondási idő szerződésszegés esetén!) és megyünk bíróságra + NAV + EMMI stb.

Nem egy-egy emebr hanem mind A_Z-ig.

Na akkor mi lenne?

De ilyen sose lesz, mert birkák.

2015. nov. 25. 19:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Munkanélküliség? Hol? Ne dobálózzunk ezzel a szóval. Az országban sok a munkanélküli, de másik oldalról meg óriási a munkaerőhiány is. Mert sok a képzetlen, illetve a nem megfelelő képzettséggel rendelkező ember.

Reál szakos tanárt már most is csak lasszóval lehet fogni, de ha megnézzük a nyugdíjba vonulók és a pályakezdők számát, akkor vészesen közeleg az a pillanat, amikor egyes iskolákban nem lesz fizika, kémia, biológia óra.

2015. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezekből hiány van, az összes többiből viszont fölösleg. És ne várj egységes fellépést, mert ha valakit a munkanélküliség fenyeget, az inkább lemond a párezer forintos pótlékról, mint az egész fizetéséről. Ha lenne máshol munkája, már nem lenne itt.
2015. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És ne várj egységes fellépést,


Ezt én is tudom nem is várok semmit amint lehet pattanok és ha megvan az új állás, indul a bíróság NAV EMMI stb az iskola ellen. A többi birka meg rohadjon meg itt.

2015. nov. 26. 08:28
 9/12 anonim ***** válasza:
És kinéz már valami álláshely? De biztos nem tanári!
2015. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

???


Tanév közben? Dehogy néz. Majd 16 májusban már lehet nézelődni. Addig meg tűrni kell.

És nem tanári? Dehogynem. Nem tervezek pályát váltani egy mocsadék munkáltató miatt.

2015. nov. 27. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!