Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 11. -ben leadom a fizikát...

Ha 11. -ben leadom a fizikát akk9r érettségibe nem számít bele nem?

Figyelt kérdés
Biosz kemia szakos vagyok es azon kivul hogy szar a fizika tanarunk nem is nagyon van idom arra hogy fizikabol is jol teljesitsek.Tok mindegy hanyas vagyok belole nem?Erettsegibe nem fogjak bele szamitani ugye?

2015. nov. 27. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Az érettséginek semmi köze nincs az év végi jegyeidhez. Legalábbis érettségin mindig a pillanatnyi tudásodat kell nézni, és el kell tekinteni az amúgy mutatott teljesítményedtől.


A felvételibe jegyeid közül a magyar (nyelvtan és irodalom), történelem, matematika, egy a suliban tanult, választott idegen nyelv és egy szabadon választott természettudományos tantárgy utolsó két év végi jegye számít bele. Ha te tanultál a fizikán kívül más természettudományt is, akkor lehetőséged van nem a fizikát választani, és akkor a fizikajegyeid semmilyen módon nem fognak a felvételidbe beleszámítani.

2015. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(((Amúgy választhatsz olyan természettudományos tantárgyat is, amit csak 9. és 10. osztályban tanultál, csak akkor majd több oldalt kell beszkennelned a bizonyítványodból felvételi jelentkezésnél. A másik meg, hogyha jól sikerül az érettségid a két felvételi tárgyadból, azaz több felvételi pontot szerzel belőlük, mint a tanulmányi pontjaidból szereznél, akkor a tanulmányi pontjaid egyáltalán nem fognak bele számítani a felvételidbe, azaz se a magyar, se semmilyen év végi jegyeid, sőt, még az érettségid közül is csak az a kettő, ami a felvételidhez kell.)))
2015. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kémiából,és biológiából fogok emelt ertettsegit csinalni.

2015. nov. 27. 09:51
 4/6 anonim válasza:
Nagyon okos lehetsz, ha két ilyen nehéz tantárgyból emelt érettségit csinálsz, nekem se a biológia se a kémia nem ment túl jól soha. Szerinted nem nehezek?
2015. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Dehogy is nem,őszintén ku**a nehezek,de emelt szinten tanulom őket nagyon jó tanároknál,viszont érettségihez apait anyait plusz az egész családfát bele kell adni:/.....
2015. nov. 27. 19:46
 6/6 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem az elejen annyira ment az emelt kémia hogy bukásra álltam belőle.

De a kitartas es persze egy kulon tanar csodakra kepes:D

2015. nov. 27. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!