Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákigazolvány, matrica,...

Diákigazolvány, matrica, hogyan működik?

Figyelt kérdés
Van egy diákigazolványom, de ötletem nincs, meddig jó. A lényeg az, hogy most szeretnék okj-ra jelentkezni (nem járok idén iskolába) és eddig kaptam mindig egy kis matricát a diákigazolványomra, amivel olcsóbb volt a buszbérlet. Ha 20 évesen iskolába megyek adni fognak megint ilyet, vagy hogyan fog ez lezajlani? OKJ-ra kapok matricát?

2015. nov. 27. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A diákod már nem érvényes, az OKJ-n meg nem valószínű, hogy kapsz matricát, de azt amúgy sem a középiskoli diákra adnák.
2015. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem teljesen. Akkor kénytelen leszek drága bérletet venni buszra, vagy jegyet?
2015. nov. 27. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem adnak, akkor igen.
2015. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy az OKJ-s képzés iskolarendszerű-e, és nappali vagy esti tagozatnak megfelel-e. Ha igen, akkor kapsz diákot, meg matricát is. (Más intézmény által kiadott diákot nem fognak érvényesíteni, ez természetes.) Ha meg nem, akkor teljes áron tudsz utazni.
2015. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!