Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bejuthatok szakközépbe?

Bejuthatok szakközépbe?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikas és nem sokára választani kell, hogy hova tovább.

Matekból sajnos 1,5-re állok, a kettes mindenképp meglesz, de a hármasban már kételkedem...

Az a baj, hogy az sem tudom, mi akarok lenni, de a gimnázium esélytelen lenne. Szerintetek?



2015. nov. 27. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, ha más nem majd estin.

Még épp időben eszedbe jutott, hogy nekiállj tanulni. Vagy nem és csak nyafogsz?

Nehéz eldönteni 14 évesen, hogy mit is akar az ember csinálni, de majd alakul. Olyat válassz amihez van érzéked és még talán a kedvedet is leled benne. Ha ne választasz jól majd változtatsz.


De ne csüggedj, én a szakközép után voltam így.

Eltelt két munkás év és rájöttem, hogy fősulira akarok menni, ráadásul teljesen más irányba.

Nekiálltam, megtanultam, felvettek, elvégeztem.

Eltelt 15 év és ismét mást tanulok.

2015. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miután 2016 szeptembertől szakközép alatt a 3 éves szakképzőket értik, simán bejuthatsz :)
2015. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szakgimnázium
2015. nov. 29. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként akármilyen iskolatípusba bejuthatsz, csak legfeljebb nem a legfelkapottabb sulikba. Itt az egy évvel ezelőtti lista, hol maradt üresen férőhely: [link]


Ez többnyire azt jelenti, hogy mindenkit felvettek, aki jelentkezett.


De a tapasztalat azt mutatja, hogy ez csak egy elvesztegetett év lesz az életedből, valószínűleg meg fogsz bukni ha gimibe vagy szakgimnázumba mész.

2015. nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!