Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte Ik-ra milyen gépet?...

Elte Ik-ra milyen gépet? Egyáltalán szükséges?

Figyelt kérdés

Egy régi laptopom van, ami aksiról már nem üzemel. Általános célokra még tűrhető a sebessége...


Egyetemre, az említett szakra szükséges egy laptop vagy felesleges?


Jegyzeteléshez nem használnám amúgy...



2015. dec. 5. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha IK alatt informatikus könyvtárost értesz, akkor inkább be se add a jelentkezésed. Az az informatikai szakok gyorséttermi képzője. Azzal semmilyen hasznos tudásra nem teszel szert. Sehol nem fognak alkalmazni ahol informatika a fő terület.

Gyorséttermekbe a pénztárhoz megfelelő szakképzettséget ad.


A kérdésre válaszolva ennek okán gép nélkül is csukott szemmel teljesíthető.

2015. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
proginfora gondolt a kérdező
2015. dec. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
prog infó
2015. dec. 5. 11:19
 4/15 A kérdező kommentje:
első, btk-ra gondolsz, de az teljesen más kar...
2015. dec. 5. 11:21
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Az informatikus könyvtáros is az IK karon van. Az pedig nem BTK. Te pedig ha a kart, mint Informatika Kar, nem tudod megkülönböztetni a szaktól, mint PTI - Programtervező Informatikus, akkor nem ajánlott egyetemre jelentkezned.


Egyébként normálisan fejleszteni legalább 2 monitoron lehet. Minimum FullHD-ban.

Fejlesztési ágtól függően változik a gépigény. Egy php fejlesztőnek nem kell olyan erős gép, mint aki androidra fejleszt (a gyorsabb fejlesztés érdekében (illetve fizikai eszközök hiányában) emulálni kell a készülékeket, legalább 4-5 fajtát).


Nem értem egyébként. Programozó akarsz lenni. Ez lesz az életed, viszont sajnálod a pénzt a munkaeszközöd fejlesztésére?

Egy ssd, i5 4440, 8 gb ram alapkombót 100 körülből ki lehet simán hozni.

2015. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem erre a szakra járok, de vannak olyan fejlesztőkörnyezetek vagy egyéb programik amik azért rendesen megizzasztják a régebbi gépeket... én most pont azért utaztam haza előbb, mert a laptopomon úgy futott valami mint a diavetítés, kellett hozzá a PC-m... persze ez leginkább az én laptopom szegénységi bizonyítványa, szóval nem kell egy erőmű, de ha néha a böngészés megizzasztja a gépedet, akkor nem ártana egy új.
2015. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Egyébként normálisan fejleszteni legalább 2 monitoron lehet. Minimum FullHD-ban. "


Nem dolgozni fog, csak egyetemre fog járni. Egyáltalán nem szükséges egyetemre 2 Full HD monitor. Persze kényelmesebb nagy monitoron fejleszteni, de ezt hagyjuk már hogy létszükség lenne...


"Egy ssd, i5 4440, 8 gb ram alapkombót 100 körülből ki lehet simán hozni."


Erre meg marhára kíváncsi vagyok, hol látsz te ennyiért laptopot. Ha tényleg tudsz, akkor szólj már, mert engem érdekelne.


Ha meg szépen összeszámolod amiket írtál, az verdesi minimum a 200-at, de inkább jóval többet... na most nem tudom, lehet te és az összes szaktársad olyan szerencsés, hogy átlagos vagy jó keresetű szülők gyermeke, akik megengedhetik, hogy százezreket költsenek az egyetemkezdésre, de nekem bőven vannak olyan ismerőseim egyetemen, akiknek a havi kajapénz gondot okoz, sőt még van hogy nekik kell hazaadnia pénzt. Több ismerősöm is van, akinek azért kellett diákhitelt felvennie, mert a régi laptopja tönkrement és nem volt pénze újra (és mellette dolgozott, még mielőtt ezzel jössz).

2015. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Felvi.hu -t néztem, akkor valószínűleg ott van elírva, mert más karhoz van berakva.

El tudlak képzelni, otthon ülsz, megy az ncore poresz meg a gyakori trollkodás... Élet semmi... Nem is írom te kutya...


Másodiknak: Nem úszok sajnos én sem a pénzben. Erre fog menni a nyári munkám is majd. Persze kapok némi támogatást, de nem várom el, hogy nagyon sokat szülők pótoljanak bele. Olyan 150-170 ezer lenne a limit. Dell-t meg Lenovo-t néztem. Esetleg valamit tudsz ajánlani?


BME-n is gondolkodtam, de sokak szerint enyhébb az Elte. Mondjuk nagy előny, hogy nincs fizika :D

2015. dec. 5. 15:13
 9/15 anonim ***** válasza:

Másoknak sem lesz nagyon batár gépe, ne aggódj. Adott árkategóriában a gépek meg nagyjából ugyan azt tudják, ha nem így lenne, akkor nem mondana 5 "hozzáértő" 5 különböző választ egy ilyen kérdésre.


Mintatantervet nézz azért, hogy melyik feküdne neked jobban. Elte-n emlékeim szerint nagyon rámennek a matekra. Továbbá a programtervező informatikus meg a mérnök informatikus nem teljesen ugyan az a szak. Eltén csak előbbi van, BME-n meg emlékeim szerint csak utóbbi (bár nem mernék rá mérget venni).

2015. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Szarul képzeltél el.

Az pedig hogy olvasni sem tudsz elég nagy hátrány lesz a továbbiakban.


Belőled sosem lesz programozó. Oda ész is kell.

2015. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!