Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újrafelvételiznék, mit ajánlot...

Újrafelvételiznék, mit ajánlotok Károli vagy ELTE (angol-történelem tanár)?

Figyelt kérdés

Pannon Egyetemről szeretnék átmenni, mert nem igazán tetszik a magyar szak, mindig is a történelem érdekelt. Ezen a 2 egyetemen gondolkozok, mindkettőről olvastam ezt-azt, de nem tudom melyik lenne jobb. A másik szakom angol, remélem elfogadnak majd pár tárgyat...


Illetve milyenek a kollégiumi lehetőségek? Melyik lenne ,,nyugodtabb" ?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 7. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

En az ELTE-re jarok angol-töri tanarira :D

nagyon szeretem,bár őszintén szolva az angol jobban :D de a töri is jó,vannak eleg komoly tanarok(Nemzeti Muzeum igazgatoja vagy egy másik tanár,akinek nem irom le a nevét de egy igazi személyi-kultusz kering körülötte,nem csak az ELTEn hanem más töri szakon is pl Károli hivatkoznak rá egy csomószor,mert ő irt konkrétan minden könyvet amiből mi tanulunk és ókor).. ugyh ha nagyon szereted a törit akkor sztem itt megtalálnád a helyed.

Bár mint mondtam,én inkább az angolt preferálom,egyrészt a nyelv miatt másrészt meg én azért jobban szimpatizálok az angolos tanárokka( na ott viszont rengeteg nagyon jó van,nem csak pár kiemelkedő) :D

Szval na,jo az ELTE! :D

2015. dec. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak pénteken óráid? (valószínűleg dolgoznom kellene péntek-szombat, hogy kijöjjek a pénzből). Mennyire nehéz egyébként? Főleg a töri érdekelne. Nagyon kell a két nap tanulás amikor dolgoznék? Mennyire sok az anyag amit töriből adnak? Mennyit vagy bent általában? Köszönöm szépen.
2015. dec. 17. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból nem vagyok tökéletes forrás,hogy még csak most kezdtem szoval az,hogy mennyi/mikor/milyen órák vannak minden félévbe változik... 1.ben összesen nekem 1 szeminárium volt és 3 előadás,ebből mindegyik hét elején :D jövőre már jóval tobb lesz es ahogy látom,gyakran délután vannak az előadások,de péntekre amugy ritkán raknak órát. Szemináriumokra kell tanulni,bár az is változó hogy melyik tanár mennyit kér,van akihez eleg sokat kell olvasni óráról órára. Én speciel nem tanultam előadásokra évközben. Szerintem nagyon bőven belefér az,hogy péntek-szombaton dolgozz. Így angol-töri szakkal 1-1 órám volt szerdán és pénteken,kedden délig, hétfő-csüt volt a sűrű,de töriböl amugy ugy veszed fel ahogy akarod a tárgyakat,bármilyen sorrendben/mennyiségben,nem kell feltétlenül a mintatantervhez ragaszkodni mert nem épülnek többnyire egymásra a tárgyak. Hát én januárra raktam azt a 3 töris vizsgámat,ami van,mert az elég töménytelen mennyiségű :D és elég nehéz.... de azért tanulással én azt gondolom,hogy minden teljesíthető és bizonyára kevesen vannak azok akik évközben tanultak bármit is egy előadásra rendszeresen :D
2015. dec. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja es a penteki orara nem jártam be egyáltalán (ez angolos tárgy),ma voltam vizsgázni és 5ös lett :D ugyh még ha véletlenül 1-1 óra van is pénteken,lehet kérni jegyzeteket másoktól. De tényleg nem jellemző h fontosabb órát péntekre raknak.
2015. dec. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Esetleg még azt elmondanád, hogy a könyveket/ anyagokat amiket olvasni kell mennyire nehéz vagy hol lehet beszerezni? Gondolom van könyvtár, de hát onnan meg hamar elviszik őket nem?


A pénteket mindenképpen kihagynám, csütörtök este mennék haza, majd péntek reggeltől dolgoznék mondjuk. Remélem megvalósítható.


Teljesíthetőség szempontjából szerinted mennyire nehéz összehozni az ösztöndíjat? (Persze most vagy elsős, de gondolom már nagyjából látod, milyen átlagot lehet összehozni ilyen tárgyakkal...)


A kollégiumról esetleg tudsz valamit? Mennyire nehéz bekerülni, milyen ott az élet, mennyire drága a közlekedés Pesten?


Köszönöm a válaszaid, sokat segítenek!

2015. dec. 19. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincsmit:)

A könyveket egyértelműen könyvtárból,igazából ebben nincs semmi nehézség,mert van az egyetemi könyvtár/angolos könyvtár/történeti könyvtár/btk-s központi könyvtár/ szabó ervin könyvtár(itt nagyon sok példány van szinte mindenből és közel van az egyetemhez).. szoval amint látod,rengeteg lehetőség van beszerezni a könyveket:) nyilván van 1-2 amiket meg kell venni,de azt jegyzetboltban (ami ott van a kampuszon,meg lehet venni/rendelni) valamint van az eötvös pont nevű könyvesbolt szintén az egyetemen,ahol árulnak egy csomó kötelezőt pl angolra. Meg hát az astorian ahol van az egyetem,töménytelen mennyiségű antikvárium van,ahol a régi könyvek még olcsók is... Továbbá,felsőbbévesektől is lazán meg lehet szerezni,facebookos csoportokba belépsz,kiirod h kellene es tuti h van akinek már nem kell és jol jön a pénz is...

Hat tanulmányi ösztöndíjat egyelőre fogalmam sincs milyen átlag felett adnak,nekem eddig jól mennek a dolgok,egy 4esem van,a többi 5ös...persze még vannak vizsgák,de ez tényleg attól függ h mennyire vagy motivált :D

Én nem kolis vagyok,csoporttársaim többsége az,de annyira erről nem beszélgettünk.. amit tudok az az,h van a KCSSK,ami talán nincs annyira messze a kampusztól,ott vannak a legtöbben. Van az Eötvös Collegium ami ugyebár szakkoli,elég komoly felvételi van...egy barátnőm jár oda és egy csomó órát fel kellett vennie pluszban amit ez a koli írt elő. Ennyit tudok a kolikról,a közelekedés annyi h veszel egy diákbérletet és azzal lehet menni bárhova,1 hónapig érvényes,azt hiszem 3850 forint. És azért is jó a BTK mert tényleg a város közepén van,plusz a PPK-ra is gyorsan át lehet érni,a Kazinczy utcába...:)

2015. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és a kollégiumokhoz még annyit,hogy úgy van esélyed bekerülni ha :(pl.szüleid minimálbért kapnak,sok tesód van stb),tehát szociálisan valamilyen szinten hátrányos vagy(vagy nem tom erre mi a megfelelő megfogalmazás)... mert ha minden király,akkor kb 0 pontod lesz :D
2015. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na figyusz,ezt találtam az egyetemi mindenesben:


Ajtósi Dürer Tagkollégium 12 320 ft/hó

Damjanich utcai Tagkollégium 10 320 ft/hó

Kőrösi CS. Sándor Tagkollégium 15 320 ft/hó

Nagytétényi úti Tagkollégium 9320 ft/hó

Nándorfejérvári úti Tagkollégium 12 320 ft/hó

Vezér úti Tagkollégium 9320 ft/hó

Bibó István Szakkollégium 12 320 ft/hó

Bolyai Kollégium 12 320 ft/hó

Eötvös József Collegium 12 320 ft/hó

Angelusz Róbert Társadalomtudományi Szakkollégium 12 320 ft/hó

Illyés Sándor Szakkollégium 12 320 ft/hó


(3) A kollégiumba felvett hallgató a kollégiumi díjat a félév mind az 5 hónapjára

köteles, havonta fizetni


Tanulmányi ösztöndíjról pedig annyit h megkérdeztem,merrt engem is érdekelt,szoval itt a válasz:

"konkrétan nincs megszabva egy határ. mindig a hallgatók felső 50%-a kap tanulmányi ösztöndíjat. a kiszámításban sok faktor játszik szerepet, például a szakos átlag is, éppen ezért minden félévben változó, hogy milyen átlagra, ki és mekkora összeget kap. a minimum egyébként 6000 Ft. ha kapni fogsz, akkor majd február közepe-március eleje környékén, amikor a második féléves utalások első része érkezik, látni fogod a Neptunban."

2015. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hű, elég jól összeszedted, hálásan köszönöm :)
2015. dec. 26. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!