Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek el fognak bocsájta...

Szerintetek el fognak bocsájtani engem a gimnáziumból?

Figyelt kérdés

Kilencedik osztályos vagyok. Most félévkor angolból és németből állok bukásra.

Angolból azért, mert gyűlölöm azt a nyelvet és nagyon nem érdekel.

A németet nagyon szeretem. Illetve szeretném... A baj az, hogy egy nagyon g**i tanárunk van. Kérdez valamit, és ha azt mondom rá, hogy nem tudom, akkor beír a naplóba egy egyest. Aztán megint felteszi ugyanazt a kérdést és ha megint rámondom, hogy nem tudom, akkor megint egyes. És ez így megy addig, amíg nem mondok valami jó választ neki. Meg az, ha mondjuk hiányzok a suliból, akkor beírja a dolgozatra az egyest, amit nem írtam meg a hiányzás miatt. És olyan szavakat kérdez a dolgozatban, amit nem is tanultunk még soha.

Szóval bukok két nyelvből.

Szerintetek van esélyem év végére kijavítani őket?

A hasznos válaszokat előre is köszönöm.



2015. dec. 10. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Ha kifogások helyett nekilátsz a tanulásnak, akkor igen.
2015. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sidel ***** válasza:

Mérlegelni kéne, hogy tényleg a tanár vár túl sokat, tényleg ő igazságtalan veled. A többiek is rossz jegyeket szereznek? Velük is ezt csinálja? Ők is így éreznek vele kapcsolatban?

Ha nem csak veled ilyen és tényleg úgy érzitek, hogy igazságtalan, akkor beszéljetek a szüleitekkel, beszéljenek az igazgatóval, az osztályfőnökkel.

Tanulj többet és akkor simán sikerülhet kijavítani, ha tényleg reális, amit számon kér a tanár.

Azért meg ne hanyagolj el egy tárgyat, mert nem szereted. Én se szerettem az angolt, a mai napig nem nagyon szeretem, de kell a szakmámhoz, kell ahhoz, hogy munkát találjak, szóval hajrá. (A németet én is nagyon szeretem. Hiányzik is, mert az utóbbi időben elhanyagoltam.)

Angolhoz még egy javaslat: nézz filmeket angolul, az talán segít. Nézd a kedvenc filmeidet először angolul angol felirattal, később a feliratot hagyd el. Hátha így sikerül kicsit közelebb hoznod magadhoz a nyelvet. A másik ötletem, hogy a duolingo.com-ot nézd meg. Kezdő szinttől vannak gyakorlatok angolból, nekem bevált. Egész sokáig használtam, mondjuk közbe jöttek dolgok és már rég nem néztem fel, de szerettem ott angolozni. Még jobb, ha egy ismerősöd is ráveszed, akkor látjátok hogy halad a másik és ez rám legalábbis ösztönzőleg hat.

2015. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom őket. Igen a többiekkel is ezt csinálja. 20 gyerek van egy osztályban és a legjobb tanuló havi átlaga 3,5. Tehát kitűnő tanuló nincs.
2015. dec. 11. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!