Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8. os vagyok 13-tantárgyból...

8. os vagyok 13-tantárgyból bukok! Mit tegyek most? Az tuti hogy rá huzok! Értelmes válaszokat légyszíves.

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem 8-ban 14 tantárgyam volt összesen. Hogy tudsz 13-ból bukni? Ez képtelenség...

Ha viszont igaz, akkor szerintem mindenképp ismételj majd évet, mert olyan alapdolgok fognak kiesni, ami a továbbtanulásodhoz szükséges. Illetve meg kell néznj, hogy lustaság miatt vagy valami tanulási nehézség miatt nem megy a tanukás, ki kell vizsgáltatni és ha valami probléma van, akkor átmehetsz speciális suliba. De nem hiszem, hogy a tanulási nehézségre nem jöttek volna rá az elmúlt 8 évben...

Ha lusta vagy, akkor kapd össze magad és gondolj arra, szeretnél-e 16 éves korodtól a mekiben dolgozni.

2015. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

"Hogy tudsz 13-ból bukni? Ez képtelenség... "


- Haha... jönnél az én iskolámba...

2015. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt két hónappal ezelőtt kellett volna megkérdezned. Nem hiszem, hogy most meglepetésként ér, hogy gyengén állsz.
2015. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Elég érdekes lenne 13 tárgyból bukni, ugyanis 5 tárgy után évismétlés van.


Szal nem kéne KAMUZNI!

2015. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bár még csak félév van, lehet mégse kamuzol, bocsi, de az évismétlést vedd 100% ra mert ne hidd, ha 13 tártyból megbuktatnak akkor majd év végén átmész.


A tanárok megbeszélik ezt egymás között, és hidd el akárhogy is hajtasz, sem fog valamelyik átengedni, vagy akár több is.

2015. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Elég érdekes lenne 13 tárgyból bukni, ugyanis 5 tárgy után évismétlés van. "


- És nem kéne hülyeségeket állítani. Egyrészt a negyedik bukott tárgytól van javítóvizsga nélküli bukás. Másrészt arról beszél, hogy ennyi tárgyból FOG bukni, méghozzá most félévkor (itt arra gondol értelemszerűen, hogy várhatóan ennyi tárgyból lesz elégtelenje).

2015. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A tanárok megbeszélik ezt egymás között, és hidd el akárhogy is hajtasz, sem fog valamelyik átengedni, vagy akár több is."


- Nem tudom, mit gondolsz rólunk, de pusztán rossz szándékból nem buktatunk. Átengednék bárkit év végén, ha mindenből megvan a legalább kettes átlaga, de nem mi tehetünk arról, hogfy általában ez nem jön össze a diáknak.

2015. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8.ban ismételni? Sohaa! Inkább nézd meg minden bukó tárgynál hogy mennyi kell a ketteshez év végén,és úgy tanulj hogy az meglegyen..megjegyzem valószínűleg nem akarsz gimnáziumban vagy szakközépben továbbtanulni,mert ha jól tudom a 8. féléves jegyek beleszámítanak a hozott pontokba.. de a 13 tárgy az nagyon sok, ráadásul pont a felvételi évben.. hogy tudtad ezt összehozni,nálunk a 8. volt a "leglazább"..ilyen számokat inkább a középiskolában szoktak produlkálni a tanulók..
2015. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Átengednék bárkit év végén, ha mindenből megvan a legalább kettes átlaga, de nem mi tehetünk arról, hogfy általában ez nem jön össze a diáknak."


Legtöbbször igenis a tanár hibája is.

Az a baj, hogy többnyire olyan emberek tanítják a tipikus nehezen emészthető tárgyakat akik alapból vevők voltak rá már középiskolásként, és fel sem fogják, hogy mi is lehet a probléma. Nyilván ki sem nyitja otthon a könyvet... Nyilván...


Néztetek mostanában bele középsulis matekkönyvbe? Mit kezdjen egy fejlődni vágyó tanló olyan akadémiai kifejezésekkel, amik ott előfordulnak? Kinyitotta, kijegyzetelte és gyakorlatilag nem tanult semmit, mert csak a kötőszavakat érti, amivel illusztrálják az ide-oda beszúrt ábrák tartalmát.


3 hónap alatt olyan matematikai alapokat lehetne megtanítani, ami szerintem nagyon sok középiskolásnak 12 év közoktatás alatt nem sikerült.


Azon most fel sem húzom magam, hogy "magántanárok" milyen kontár dolgokat tudnak művelni.

Hogy fordulhat az elő, hogy amúgy mellette magánórákat vevő diák kettes hármas matekból?


Mert nem tanul? A középsulis gyógymatek olyan elemi, hogy gyakorlatilag egy átlagosan intelligens embernek simán kellene tudnia teljesítenie egy négyesre, nem kellene ezt külön tanulni, hogyha meglennének az alapok.

2015. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: kissé el vagy tévedve. A mostani tankönyvek rosszak (amiről legkevésbé mi tehetünk), de én felismerem, ha nem világos a tankönyv magyarázata, ezért azt kijavítjuk, a füzetbe lediktálok más magyarázatot.


És nem azt buktatom meg, aki tanul, de nem megy neki. Hanem azt, akinek ha feladok 20 szót megtanulni, abból hármat sem tud. Ez nem más, mint lustaság.

2015. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!