Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha médiával kapcsolatos...

Ha médiával kapcsolatos szakra szeretnék jelentkezni egyetemen akkor mi kell?

Figyelt kérdés

Tizedikes fiú vagyok, egy erős gimnáziumban.

Egyszerűen agyhalál ez a rákos felvi rendszer, mert vagy nem találok oda ahova szeretnék, vagy odatalálok, de egyszerűen semmiről nincs épkézláb leírás, adat..


Tehát..

Médiával kapcsolatos egyetemre szeretnék menni.

Leginkább filmes irányba, de igazából tökmindegy.

Csak államilag támogatott jöhet szóba.


Ebben a félévben eléggé elhanyagoltam a tanulást, így minden természettudományos tárgyból kettes-hármas lettem/leszek. Ez egyáltalán nem számít a felvételinél?


Melyik tárgyakból viszem a pontokat?

Miből kell emelteznem?


2015. dec. 13. 11:10
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve a média mellé melyik fakultációt válasszam jövőre? (kettőt kötelező)

Magyarra gondoltam, de nem tudom mennyire lenne értelme, ha úgysem akarok emeltezni belőle?!

2015. dec. 13. 11:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, de egyedül magadban keresd a hibát, ha nem találtad meg a választ minden kérdésedre.

Gondolom, kommunikáció és médiatudomány szak érdekelne. Hogy miért, már meg sem kérdezem. Nyugodtan tanulhatod a médiát középiskolában, a felvételin a kutyát nem fogja érdekelni, mert nem fogadják el a felvételihez az érettségit belőle. Lehet választani a következőből kettőt: egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy magyar nyelv és irodalom vagy matematika vagy társadalomismeret vagy történelem. Egyet emelt szinten kell megcsinálni. A ponthatárok pedig magasak, ezért alapvetően a duplázásra érdemes hajtani, mert két tárgyból könnyebb magas szinten teljesíteni, mint az összesből. Valószínűleg még egy emelt is kell majd, de ha van nyelvvizsgád, az is sokat segít.

2015. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hamarosan megjelenik a felvin a 2016 szeptemberében induló szakok listája, követelményei és úgy könnyebb lesz keresgélned.

Viszont 10. osztályban még felesleges erre rágörcsölnöd, de hogyha rosszak a jegyeid, úgy érzed az érettségid jobb lesz, akkor a duplázásra menj rá.

Bár úgy sem te fogod eldönteni pontszámításnál, hogy melyik módszerben számolják majd a pontjaidat, mert automatikusan azt veszik, amelyikkel jobban jársz.

2015. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!