Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar Japanológia Tanszék-ére való bekerüléshez mi kell?

Figyelt kérdés
Milyen fő tantárgyakból kell emelt vagy középfokú érettségi? Mely tantárgyak lényegesek? Hány pontszám kell a bejutáshoz? Szívesen beszélgetnék odajáró egyetemistákkal!
2015. dec. 15. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanszék és szak között erős különbségek vannak, te egy szakra szeretnél bejutni. A felvi.hu honlapon megtalálsz minden információt arról, hogy egy-egy szakra milyen bemeneti követelmények vannak és mennyi volt a ponthatár az előző években.
2015. dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ide járok, angolból emelteztem. Szinte minden évben alacsony a bejutási pontszám (idén 340 valamennyi volt), kábé a hülye is eléri :) Tehetsz két emeltet is, hogy több pontod legyen, ha mennek a tantárgyak ilyen jó szinten, csináld meg őket, hátrányod nem lesz belőle. Az biztos, hogy humán tárgyakat néznek (magyar, töri, idegennyelvek), pl ha matekból emeltezel, azt itt nem veszik számításba, de a felvi.hu-t én is ajánlom, járj utána magad is. :)
2015. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. dec. 24. 16:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondoltam jelzek, hátha még nincsenek pontos adataid.

Gondolom állami támogatottra mennél.


345 volt a 2015-ös ponthatár.


Kell egy idegennyelv mindenféleképpen, valamint vagy irodalom és nyelvtan, vagy töri. Általában legalább az egyiknek emeltnek kell lennie.

2016. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!